Nowa posada Pirlo? Wielki powrót!

Nowa posada Pirlo? Wielki powrót!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Andrea Pirlo może wejść w skład sztabu szkoleniowego reprezentacji Włoch.

Po wielu miesiącach oczekiwania komisja zarządzająca sprawami FIGC pod nieobecność nowego prezydenta, który jeszcze nie został wybrany, wybrała na nowego selekcjonera Roberto Manciniego. Włoch rozstał się z Zenitem po zaledwie jednym, niezbyt udanym, sezonie i już przygotowuje się do nowego wyzwania. Jego zadaniem będzie przywrócenie „Squadra Azzurra” do dawnej świetności, a aktualnie trwają poszukiwania osób, które mu w tym pomogą.

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że „Mancio” weźmie ze sobą kilku trenerów, którzy współpracowali z nim już wcześniej. Będą to między innymi Angelo Gregucci, Fausto Salsano czy Massimo Battara. Już teraz jednak wiadomo, że niektórzy członkowie jego sztabu pozostają jednak w Rosji, a to zmusza szkoleniowca do poszukiwania dla nich „zmienników”.

Wspomniany dziennik twierdzi, że jedną z postaci, która wspomoże reprezentację w staraniach o powrót na duży turniej, może być Andrea Pirlo. Były rozgrywający zawiesił buty na kołku wraz z końcem sezonu 2017 w Major League Soccer i teraz przygotowuje się do uroczystego pożegnania w specjalnym meczu towarzyskim. Nie wyklucza jednak rozpoczęcia współpracy z federacją.

Na razie nie wiadomo, jaką rolę Pirlo mógłby pełnić w reprezentacji. Mancini najprawdopodobniej uczyni go jednym ze swoich asystentów, a 38-latek będzie dzielił się z młodszymi zawodnikami swoim bogatym doświadczeniem. Może to być dla niego początek przygody z trenowaniem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Osimhen o krok od Napoli. Finalizacja transferu w tym tygodniu Osimhen o krok od Napoli. Finalizacja transferu w tym tygodniu Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! Simović do Ekstraklasy?! Simović do Ekstraklasy?! Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy