Nowe fakty w sprawie transferu Endricka. Real Madryt ubił świetny interes 

Nowe fakty w sprawie transferu Endricka. Real Madryt ubił świetny interes  fot. Leo Sguacabia/Sports Press Photo/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: AS

Real Madryt dopiął swego i przekonał do siebie rozchwytywanego przez światowych gigantów Endricka. Transfer 16-latka będzie kosztowny, aczkolwiek jego finalna kwota zależy od licznych bonusów. Dziennik „AS” rzuca światło na szczegóły całej transkacji. 

Temat rewelacyjnego wychowanka Palmeiras od dłuższego czasu elektryzował cały świat. Jego wielki talent sprowadził do Brazylii wielu chętnych, którzy byli gotowi wyłożyć za napastnika duże pieniądze. O względy Endricka zabiegały Paris Saint-Germain, Chelsea czy w końcu Real Madryt.

Nastolatek podchodził jednak do sprawy ze spokojem, oddając swoje interesy w ręce najbliższych. Ci regularnie odbywali spotkania z przedstawicielami zainteresowanych drużyn.

W ostatnich tygodniach w walce o podpis 16-latka liczyły się tak naprawdę tylko dwa zespoły, czyli PSG i Real. Finalnie po zaciętej batalii, to „Królewscy” zapewnili sobie transfer młodzieżowego reprezentanta kraju.

Atakujący, który na seniorskim poziomie zdążył zanotować zaledwie siedem spotkań, przystał na ofertę madryckiej ekipy, słynącej z obeznania rynku południowoamerykańskiego.

Transfer perełki z Brasílii do stolicy Hiszpanii jest już, według licznych przekazów medialnych, pewny. Obydwie strony doszły do pełnego porozumienia, osiągając w końcu pełen konsensus. W ciągu najbliższych dni Endrick zjawi się w Madrycie, gdzie przejdzie testy medyczne.

Ostatnie informacje sugerowały, iż operacja zasili budżet Palmeiras 60-milionowym zastrzykiem gotówki. Real miał zobowiązać się również opłacić 12 milionów euro podatków.

Zdaniem „AS-a”, kwestia finansów będzie wyglądać zgoła inaczej.

Przede wszystkim popularny dziennik podkreśla, że umowa została już kompletnie sformułowana i zawiera wszelkie szczegóły. Na drodze ku jej finalizacji stoją tylko sprawy biurokratyczne.

Wedle nowych rewelacji, 14-krotni triumfatorzy Ligi Mistrzów zapłacą za Endricka 35 milionów euro kwoty podstawowej. Kolejne 25 milionów euro zależy już w pełni od rozmaitych bonusów. Te mają dotyczyć standardowych warunków, takich jak odpowiedniej liczby rozegranych spotkań czy bramek. Część z nich będzie spełnić znacznie trudniej, gdyż zakładają zwycięstwo w plebiscycie Złotej Piłki lub Golden Boy.

Brazylijczyk początkowo podpisze z drużyną z Estadio Santiago Bernabeu trzyletni kontrakt, co koresponduje z regulacjami FIFA. Po 2024 roku lewonożny napastnik przedłuży współpracę o kolejne sześć lat.

„AS” dotarł nawet do kwestii pensji 16-latka, która w pierwszym sezonie wynosić będzie dwa miliony euro. Ta ulegnie powiększeniu już w następnej kampanii.

Co ważne, strony podzieliły się wizerunkiem Endricka po połowie. Taki warunek należy uznać za spory sukces „Królewskich”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy