Nowy obrońca Wisły Kraków

Nowy obrońca Wisły Kraków
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Przegląd Sportowy

Rafał Pietrzak z GKS Katowice niebawem podpisze kontrakt z Wisłą Kraków.

23-letni obrońca jest jednym z najlepszych zawodników I ligi. Skauci krakowskiego zespołu obserwowali go od dłuższego czasu, widząc w nim następce kuszonego przez Legię Macieja Sadloka. Według "Przeglądu Sportowego" umowa z Pietrzakiem ma zostać podpisana na początku 2016 roku, lecz sam zawodnik dołączy do drużyny latem, po wygaśnięciu kontraktu z "Gieksą".

Jeżeli jednak Legia bądź inny klub pozyska Sadloka, władze Wisły będą chciały wykupić zawodnika już tej zimy. 23-latek ma za sobą sześć występów w Ekstraklasie - zadebiutował w niej jako zawodnik Zagłębia Sosnowiec, mając 16 lat. Później grał w Górniku Zabrze (pięć meczów w Ekstraklasie), Piaście Gliwice i Kolejarzu Stróże. W barwach GKS występuje do lata 2013 roku.

Pietrzak będzie kolejnym transferem z niższych lig do Wisły w tym oknie transferowym. "Biała Gwiazda" pozyskała wcześniej Krzysztofa Drzazgę z trzecioligowego GKS Polkowice. 20-latek w tym sezonie zdobył aż 21 goli w 19 spotkaniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy