Nowy trener Lecha Poznań przed ogromnym dylematem! Co będzie dla niego najlepsze?

2024-05-03 16:32:24; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Nowy trener Lecha Poznań przed ogromnym dylematem! Co będzie dla niego najlepsze? Fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Lech Poznań po sezonie będzie miał nowego szkoleniowca. Pewne jest, że Mariusz Rumak nie zachowa posady, ale na razie nie wiadomo, kto go zastąpi. Nie zmienia to faktu, że nowy trener stanie przed dużym wyzwaniem, jakim jest niewątpliwie odpowiednie zagospodarowanie karierą Michała Gurgula.

Lech Poznań nadal jest w walce o mistrzostwo Polski, ale mimo to już teraz wiadomo, że po sezonie z klubu odejdzie Mariusz Rumak. Media zgodnie informowały w ostatnich dniach, że trener poinformował już o tym swoich podopiecznych.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi 46-latka. W tym kontekście padały różne nazwiska jak między innymi Jan Urban czy Maciej Skorża. O ile na razie nie wiadomo, jak do tematu podchodzi pierwszy z nich, o tyle w przypadku ostatniego sternika Urawa Red Diamonds sprawa jest jasna - nie chce wracać na Bułgarską.

Wydaje się, że „Kolejorz” następcę Rumaka ogłosi po sezonie i wiele jest przesłanek ku temu, że drużynę obejmie ktoś zza granicy. Już na wstępie czekają go niemałe wyzwania.

Pierwsze z nich to oczywiście przebudowa zespołu. Nie jest tajemnicą, że kadra na obecny sezon pozostawiała wiele do życzenia, co widać gołym okiem w kluczowych momentach sezonu. Na poszczególnych pozycjach widać braki.

Nowy szkoleniowiec będzie też musiał podjąć decyzję w sprawie być może jednego z największych talentów w kadrze obecnej drużyny, czyli Michała Gurgula.

Ten 18-latek w tym sezonie otrzymał kilka okazji na zaprezentowanie umiejętności na szczeblu Ekstraklasy i pokazywał się z naprawdę dobrej strony. Zdobył nawet jedną z bramek.

Wydaje się, że idealna dla jego rozwoju będzie regularna gra, dlatego też, jeśli nie zajmie pozycji młodzieżowca, to dobrym tropem będzie wysłanie go na wypożyczenie. Mowa tu pewnie o pierwszej lidze lub ekipie z dołu tabeli Ekstraklasy.

Reprezentant Polski do lat 18 rozegrał do tej pory w pierwszej drużynie 14 meczów i w nich może pochwalić się golem.