O jedną niewiadomą mniej. Przyszłość Álvaro Moraty w Juventusie wyjaśniona
2022-05-17 09:34:04; Aktualizacja: 3 lata temu
Opcja wykupu Álvaro Moraty z Atlético Madryt nie zostanie aktywowana przez Juventus - poinformował na Twitterze Matteo Moretto.
W sezonie 2020/2021 napastnik opuścił drużynę Diego Simeone na rzecz „Starej Damy”. Klub z Wanda Metropolitano otrzymał wówczas opłatę w wysokości 20 milionów euro za wypożyczenie na okres niespełna dwóch lat.
Gracz środka ataku przez ten okres zanotował 92 występy we wszystkich rozgrywkach, gromadząc bardzo dobre liczby - 32 gole i 21 asyst.
Okazuje się jednak, że Morata będzie musiał jeszcze trochę pozostać w niepewności w kwestii swojej dalszej przyszłości. Juventus nie chce wydawać ustalonych 35 milionów na wykup zawodnika. Po zakończeniu kampanii 29-latek powróci do ojczyzny.Popularne
Tym samym 52-krotny reprezentant Hiszpanii opuści ekipę z Turynu po raz drugi w swojej karierze. Snajper bronił barw „Juve” w latach 2014-2016. Wówczas został on sprowadzony z Realu Madryt za 20 milionów euro, a następnie sprzedany do tego samego klubu z 50-procentowym zyskiem.
Kwestią do rozstrzygnięcia pozostanie zatem dalszy los Moraty. Może się okazać, że napastnik trafi do FC Barcelony, jeśli nie powiodą się negocjacje z Bayernem Monachium w kwestii Roberta Lewandowskiego.











![Dopiero co wrócił, a już wypadł. Widzew Łódź osłabiony na starcie z Pogonią Szczecin [OFICJALNIE]](img/photos/113230/170x113/lindon-selahi.jpg)


![Znamy pierwszego ćwierćfinalistę Pucharu Polski [WIDEO]](img/photos/113229/170x113/sow.jpg)
![Puchar Polski: Składy na Pogoń Szczecin - Widzew Łódź [OFICJALNIE]](img/photos/113176/170x113/pogon-szczecin-widzew-lodz.jpg)








![FC Barcelona górą w hicie ligi hiszpańskiej [WIDEO]](img/photos/106636/90x60/raphinha.jpg)

![Trzeciego finału z rzędu nie będzie. Pogoń Szczecin wyeliminowana z Pucharu Polski [WIDEO]](img/photos/113237/170x113/xyz.jpg)





