Obi Mikel bliski przenosin do Brazylii. Nigeryjczyk prowadził już rozmowy z nowym klubem

Obi Mikel bliski przenosin do Brazylii. Nigeryjczyk prowadził już rozmowy z nowym klubem fot. Trabzonspor
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Globo Esporte | Jorge Nicola (Twitter)

John Obi Mikel (właściwie Mikel John Obi) może w niedalekim czasie zasilić szeregi Botafogo - poinformował Jorge Nicola i brazylijskie media.

Doświadczony pomocnik wyraził nie tak dawno otwarcie swoje niezadowolenie z faktu kontynuowania tureckich rozgrywek piłkarskich i odmówił w nich udziału z powodu pandemii koronawirusa. W ramach protestu zdecydował się nawet na bardzo drastyczny krok w postaci przedwczesnego rozwiązania umowy z aktualnym liderem Süper Lig.

Z najnowszych informacji docierających do nas z Brazylii wynika, że cała sprawa związana z odejściem Nigeryjczyka może mieć drugie dno, ponieważ już od pewnego czasu miał prowadzić rozmowy z przedstawicielami Botafogo na temat możliwego wzmocnienia szeregów ekipy z Ameryki Południowej.

„Globo Esporte” uważa, że negocjacje z blisko 33-letnim zawodnikiem rozpoczęły się po narastającej frustracji właścicieli klubu w stosunku do osoby Yayi Touré, który był ich głównym celem na wzmocnienie środka pola u boku wcześniej zakontraktowanego Keisuke Hondy.

Niestety dla nich Iworyjczyk bardzo długo zwlekał z podjęciem stosownych decyzji dotyczących dołączenia do „Fogão” i dlatego ci postanowili skierować swoje zainteresowanie na Obiego Mikela.

Wspomniane źródło przekonuje, że wstępne rozmowy byłego gracza Chelsea z drużyną z Rio de Janeiro rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Sam piłkarz miał wyrazić chęć przeprowadzki do Botafogo.

Cała operacja związana z jego pozyskaniem została jednak wstrzymana przez pandemię koronawirusa, bo sam Nigeryjczyk nie może na razie polecieć do Brazylii, aby dopełnić wszystkich formalności.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy