Obi Mikel bliski przenosin do Brazylii. Nigeryjczyk prowadził już rozmowy z nowym klubem

Obi Mikel bliski przenosin do Brazylii. Nigeryjczyk prowadził już rozmowy z nowym klubem fot. Trabzonspor
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Globo Esporte | Jorge Nicola (Twitter)

John Obi Mikel (właściwie Mikel John Obi) może w niedalekim czasie zasilić szeregi Botafogo - poinformował Jorge Nicola i brazylijskie media.

Doświadczony pomocnik wyraził nie tak dawno otwarcie swoje niezadowolenie z faktu kontynuowania tureckich rozgrywek piłkarskich i odmówił w nich udziału z powodu pandemii koronawirusa. W ramach protestu zdecydował się nawet na bardzo drastyczny krok w postaci przedwczesnego rozwiązania umowy z aktualnym liderem Süper Lig.

Z najnowszych informacji docierających do nas z Brazylii wynika, że cała sprawa związana z odejściem Nigeryjczyka może mieć drugie dno, ponieważ już od pewnego czasu miał prowadzić rozmowy z przedstawicielami Botafogo na temat możliwego wzmocnienia szeregów ekipy z Ameryki Południowej.

„Globo Esporte” uważa, że negocjacje z blisko 33-letnim zawodnikiem rozpoczęły się po narastającej frustracji właścicieli klubu w stosunku do osoby Yayi Touré, który był ich głównym celem na wzmocnienie środka pola u boku wcześniej zakontraktowanego Keisuke Hondy.

Niestety dla nich Iworyjczyk bardzo długo zwlekał z podjęciem stosownych decyzji dotyczących dołączenia do „Fogão” i dlatego ci postanowili skierować swoje zainteresowanie na Obiego Mikela.

Wspomniane źródło przekonuje, że wstępne rozmowy byłego gracza Chelsea z drużyną z Rio de Janeiro rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Sam piłkarz miał wyrazić chęć przeprowadzki do Botafogo.

Cała operacja związana z jego pozyskaniem została jednak wstrzymana przez pandemię koronawirusa, bo sam Nigeryjczyk nie może na razie polecieć do Brazylii, aby dopełnić wszystkich formalności.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy