Odchodzący z Lechii Gdańsk Kristers Tobers żali się na warunki: Nad naszymi głowami latały policyjne helikoptery

Odchodzący z Lechii Gdańsk Kristers Tobers żali się na warunki: Nad naszymi głowami latały policyjne helikoptery fot. Lechia Gdańsk
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: sportacentrs.com

Kristers Tobers w rozmowie z łotewskim portalem sportacentrs.com zdradził, jakie warunki panowały w Lechii Gdańsk.

- To było najtrudniejsze sześć miesięcy w mojej karierze, nie tyle fizycznie, co psychicznie. Bałagan, panujący w drużynie, presja, kwestie finansowe – to wszystko nie pozwalało skoncentrować się na samej grze. Ostatecznie doszło do podziałów wewnątrz zespołu. To był trudny etap i mogę powiedzieć, że słusznie spadliśmy z ligi – ocenił defensywny pomocnik.

- W ostatnich tygodniach zarówno na treningi, jak i na mecze dojeżdżaliśmy specjalnymi policyjnymi autokarami. Nad naszymi głowami latały policyjne helikoptery. Ze stadionu wychodziliśmy wyjściami ewakuacyjnymi. Nie zatrzymywaliśmy się nigdzie po drodze, żeby nie zaatakowali nas chuligani – ujawnił reprezentant Łotwy.

- Były trudności z uzyskaniem zgody na wyjazd do kadry narodowej. Po zakończeniu sezonu kazano nam trenować indywidualnie. Klub nie chce wywiązać się z warunków kontraktu, chociaż zasługuję na całą pensję. Zakładam, że po przerwie reprezentacyjnej będziemy musieli wrócić do Gdańska, bo umowa obowiązuje do 30 czerwca – podsumował 22-latek.

Kristers Tobers w 2020 roku został wykupiony przez Lechię Gdańsk za 100 tysięcy euro, po półrocznym wypożyczeniu z FK Lipawa. W ostatnim sezonie, zakończonym spadkiem pomorskiego zespołu z Ekstraklasy, rozegrał 30 spotkań. Wiadomo już, że nie przedłuży wygasającego kontraktu i odejdzie do innego klubu.

Został powołany do reprezentacji Łotwy na mecze z Turcją i Armenią w ramach eliminacji EURO 2024.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy