„Odmówiłem PSG i zostałem w Villarrealu”

„Odmówiłem PSG i zostałem w Villarrealu”
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: L'Equipe

Cédric Bakambu w ostatnim oknie transferowym odmówił Paris Saint-Germain.

Napastnik od ponad roku gra w Villarrealu, którego stał się wiodącą postacią. W swoim debiutanckim sezonie w Hiszpanii zdobył 22 bramki we wszystkich rozgrywkach, czym wzbudził zainteresowanie większych klubów. Okazuje się, że całkiem niedawno zgłosili się po niego wspomniani Francuzi.

Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga w rozmowie z "L'Equipe" wyjawił, jakie plany mieli wobec niego mistrzowie kraju, w którym zresztą sam piłkarz się urodził. To bowiem świadomość konkurencji i prawdopodobnego pogodzenia się z rolą rezerwowego zniechęciła 25-latka do przeprowadzki.

- Przedstawiciele PSG skontaktowali się ze mną i chcieli, bym został w ataku partnerem Cavaniego. Widziałem dwie opcje - jedną korzystną dla mnie, drugą mniej.

- W myśl tej pierwsze - może faktycznie otrzymywałbym swoje szanse obok Edinsona, ale pamiętałem też - i to jest ta druga opcja - że sprowadzili Jese Rodrigueza. W dodatku zawodników gotowych do gry w ofensywie jest tam znacznie więcej.

- PSG ma wielu znakomitych piłkarzy. Mógłbym tam przejść, ale czy miałbym miejsce w pierwszym składzie? Uczciwie, nie. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy