Oferta Bayernu Monachium odrzucona. Alphonso Davies coraz bliżej hitowego transferu

2024-06-13 08:09:00; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Oferta Bayernu Monachium odrzucona. Alphonso Davies coraz bliżej hitowego transferu Fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Bild | AS

Alphonso Davies nie przystał na ofertę Bayernu Monachium i tym samym transfer do Realu Madryt staje się coraz bardziej prawdopodobny - donoszą „Bild” i „AS”.

Przepychanki kontraktowe między Kanadyjczykiem oraz bawarskim klubem trwają od końcówki sezonu 2022/2023. „Los Blancos” do batalii o jego podpis włączyli się latem 2023 roku.

Jako że rozmowy z pracodawcą nie układały się najlepiej, przedstawiciel LaLigi wystosował propozycję, efektem czego było słowne porozumienie.

Mimo konsensusu operacja ciągle jest w powijakach. Dlaczego? Wszystko przez wysokie żądania Bayernu Monachium.

Niemcy za piłkarza z roczną umową oczekują co najmniej 50 milionów euro.

W ostatnim czasie zrodziła się nadzieja, że finalnie lewy obrońca zgodzi się na dalsze występy w stolicy Bawarii, a przekonać do tego miała go postać Vincenta Kompany’ego.

Strony ponownie usiadły do rozmów, a w ramach dobrej woli zawodnik obniżył oczekiwania z 20 do 16 milionów euro rocznie, nie licząc oczywiście premii za podpis.

W odpowiedzi na to padła oferta w wysokości 13 milionów wynagrodzenia podstawowego oraz dodatkowych czterech w formie bonusów.

„Bild” informuje, że 23-latek powiedział „nie”. To zdaniem „AS-a” przybliża go do gry w stolicy Hiszpanii.

Pojawienie się wieści o otwartości Realu Madryt na sprzedaż Ferlanda Mendy’ego nie są tutaj przypadkowe. Przyszłość Francuza jest ściśle powiązana z tym, co czeka Alphonso Daviesa.

Etatowy reprezentant Kanady w zakończonej kampanii miewał spore wahania formy. Mimo tego zdołał wykręcić niezłe liczby w postaci trzech goli oraz sześciu asyst w 42 występach.