Oferta za Aubameyanga. Przeprowadzka wewnątrz Premier League?!

Oferta za Aubameyanga. Przeprowadzka wewnątrz Premier League?! fot. Arsenal FC
Mateusz Michałek
Źródło: Fcinternews.it

Portal Fcinternews.it sugeruje, że odejście Romelu Lukaku z Manchesteru United może sprawić, że na Old Trafford zawita Pierre-Emerick Aubameyang.

Władze Interu cały czas starają się o pozyskanie Lukaku. O ile początkowo chcieli go wypożyczyć na dwa lata z obowiązkiem wykupu, teraz mają być gotowi na przeprowadzenie definitywnego transferu. Zdaniem powyższego źródła mediolańczycy są skłonni zapłacić za 26-letniego belgijskiego napastnika 66-68 milionów euro plus bonusy o wartości kolejnych 10 milionów.

To wciąż mniej niż MU oczekuje za Lukaku, ale Inter zbliża się do kwoty ustalonej przez „Czerwone Diabły”, która wynosi 83-85 milionów euro.

Według Fcinternews.it klub z czerwonej części Manchesteru działa z wyprzedzeniem i rozważa, kto zostanie następcą Lukaku w przypadku jego odejścia. Jednym z kandydatów jest właśnie Aubameyang, za którego zespół z Old Trafford miał już nawet złożyć propozycję. Opiewa ona na 69 milionów euro. Arsenal nie zamierza rozstawać się z 30-letnim Gabończykiem, ale można przypuszczać, że w przypadku faktycznego transferu Lukaku działacze MU będą jeszcze mocniej naciskać na „Kanonierów”.

Z jednej strony przenosiny Aubameyanga do United nie wydają się zbyt prawdopodobne. Z drugiej - nie jest to pierwsze źródło, które łączy obie strony. Już kilka tygodni temu na ten temat pisał Andy Goldstein z talkSPORT.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy