OFICJALNIE: Abel Ruiz odszedł z Barcelony

OFICJALNIE: Abel Ruiz odszedł z Barcelony fot. SC Braga
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SC Braga

Abel Ruiz Ortega zasilił szeregi SC Braga. Przenosi się tam z drugiego zespołu Barcelony.

Przedstawiciele „Os Arcebispos” prowadzili już od pewnego czasu rozmowy z Barceloną w kwestii sprowadzenie środkowego napastnika.

„Duma Katalonii” wykorzystała ten fakt do sprowadzenia Trincão i jednocześnie zgodziła się na to, aby w przeciwnym kierunku powędrował młodzieżowy reprezentant Hiszpanii.

20-latek przenosi się do Bragi na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją przymusowego wykupu po zakończeniu sezonu za kwotę wynoszącą osiem milionów euro.

Abel Ruiz Ortega po dopełnieniu formalności związanych z definitywną przeprowadzką do portugalskiego klubu zwiąże się z nim do 30 czerwca 2025 roku. W jego kontrakcie znajdzie się zapis umożliwiający mu opuszczenie zespołu po aktywowaniu klauzuli wykupu w wysokości 45 milionów euro.

Warto również zaznaczyć, że pierwszeństwo w kwestii ewentualnego pozyskania środkowego napastnika zapewniła sobie FC Barcelona.

Utalentowany zawodnik dostąpił zaszczytu zadebiutowania w barwach „Dumy Katalonii” w poprzednim sezonie. Z kolei w trwającym mógł liczyć jedynie na regularną grę w jej rezerwach, gdzie strzelił trzy bramki oraz zanotował dwie asysty w 19 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy