OFICJALNIE: Adam Frączczak odchodzi z Korony Kielce

OFICJALNIE: Adam Frączczak odchodzi z Korony Kielce fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Korona Kielce

Adam Frączczak nie jest już zawodnikiem Korony Kielce, o czym poinformował w komunikacie klub z Ekstraklasy. 35-latek rozwiązał swoją umowę za porozumieniem stron.

35-letni napastnik barw „Koroniarzy” bronił od lipca 2021 roku. W swoim premierowym sezonie w stolicy województwa świętokrzyskiego pomógł klubowi wywalczyć awans do Ekstraklasy, notując w tamtej kampanii 26 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Swoje występy okrasił wówczas siedmioma golami i sześcioma asystami, co należy uznać za przyzwoity wynik.

Pozycja weterana polskich boisk podupadła znacznie w ostatnich miesiącach. Frączczak w bieżącym sezonie meldował się na boisku dziesięciokrotnie, lecz nie potrafił trafić ani razu do siatki. Trener Kamil Kuzera wyraźnie nie wiązał już większych planów z byłym członkiem akademii Legii Warszawa, a więc rozstanie jawiło się jako rozsądna opcja.

W końcu do niego doszło. Obydwie strony kończą współpracę po rozwiązaniu umowy za obopólnym porozumieniem.

„Adam Frączczak odchodzi z Korony Kielce!

Dziękujemy za wkład w awans Żółto-Czerwonych do PKO Ekstraklasy, a także za zdrowie pozostawione na boisku i życzymy powodzenia” - czytamy w komunikacie klubu walczącego o utrzymanie w krajowej elicie.

Prawdopodobnie nie zobaczymy już 35-latka na najwyższym poziomie. Zainteresowanie jego usługami wyraża Kotwica Kołobrzeg, czyli drużyna, w której miał okazję występować od lipca 2009 roku do stycznia 2011 roku.

Celem „Kotwy” jest awans na zaplecze Ekstraklasy, a pozyskanie tak doświadczonego piłkarza, który w krajowej elicie rozegrał prawie 250 spotkań, mogłoby stanowić spore wzmocnienie. Zespół z Pomorza sprowadził już podczas przerwy zimowej innego zawodnika Korony - Łukasza Sierpinę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy