OFICJALNIE: Adam Frączczak odchodzi z Korony Kielce

OFICJALNIE: Adam Frączczak odchodzi z Korony Kielce fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Korona Kielce

Adam Frączczak nie jest już zawodnikiem Korony Kielce, o czym poinformował w komunikacie klub z Ekstraklasy. 35-latek rozwiązał swoją umowę za porozumieniem stron.

35-letni napastnik barw „Koroniarzy” bronił od lipca 2021 roku. W swoim premierowym sezonie w stolicy województwa świętokrzyskiego pomógł klubowi wywalczyć awans do Ekstraklasy, notując w tamtej kampanii 26 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Swoje występy okrasił wówczas siedmioma golami i sześcioma asystami, co należy uznać za przyzwoity wynik.

Pozycja weterana polskich boisk podupadła znacznie w ostatnich miesiącach. Frączczak w bieżącym sezonie meldował się na boisku dziesięciokrotnie, lecz nie potrafił trafić ani razu do siatki. Trener Kamil Kuzera wyraźnie nie wiązał już większych planów z byłym członkiem akademii Legii Warszawa, a więc rozstanie jawiło się jako rozsądna opcja.

W końcu do niego doszło. Obydwie strony kończą współpracę po rozwiązaniu umowy za obopólnym porozumieniem.

„Adam Frączczak odchodzi z Korony Kielce!

Dziękujemy za wkład w awans Żółto-Czerwonych do PKO Ekstraklasy, a także za zdrowie pozostawione na boisku i życzymy powodzenia” - czytamy w komunikacie klubu walczącego o utrzymanie w krajowej elicie.

Prawdopodobnie nie zobaczymy już 35-latka na najwyższym poziomie. Zainteresowanie jego usługami wyraża Kotwica Kołobrzeg, czyli drużyna, w której miał okazję występować od lipca 2009 roku do stycznia 2011 roku.

Celem „Kotwy” jest awans na zaplecze Ekstraklasy, a pozyskanie tak doświadczonego piłkarza, który w krajowej elicie rozegrał prawie 250 spotkań, mogłoby stanowić spore wzmocnienie. Zespół z Pomorza sprowadził już podczas przerwy zimowej innego zawodnika Korony - Łukasza Sierpinę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy