OFICJALNIE: Adam Ounas w Lille

OFICJALNIE: Adam Ounas w Lille fot. Lille OSC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lille OSC

Adam Ounas przeniósł się w ramach transferu definitywnego z Napoli do Lille.

Klub ze Stadio Diego Armando Maradony wiązał duże nadzieje z dziewiętnastokrotnym reprezentantem Algierii w momencie wyłożenia na jego sprowadzenie 12 milionów euro z FC Girondins Bordeaux w lipcu 2017 roku.

Nominalny prawoskrzydłowy nie osiągnął jednak od tego momentu spodziewanego poziomu i dlatego w ostatnich latach był regularnie wysyłany na wypożyczenia, by zaprezentować się w innym zespole z dobrej strony, co pozwoliłoby zwiększyć wartość 25-latka.

Adam Ounas nie błyszczał jednak w OGC Nice, Cagliari oraz Crotone i nie wykorzystał szansy danej mu w ubiegłych rozgrywkach, dlatego rozstaje się teraz definitywnie z Napoli na rzecz zaliczenia powrotu do Ligue 1, gdzie przyjdzie mu bronić barw Lille.

Francuska drużyna wyłożyła trzy miliony euro na pozyskanie Algierczyka i zagwarantowała włoskiemu klubowi zgarnięcie milionowego bonusu oraz ewentualnych 40 procent z sumy kolejnej sprzedaży ofensywnego zawodnika.

Z kolei sam 25-letni piłkarz związał się z nowym pracodawcą umową ważną do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia współpracy o dodatkowe dwanaście miesięcy.

Ounas kończy swoją przygodę w Napoli na 62 rozegranych meczach z siedmioma trafieniami oraz zaliczoną asystą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy