OFICJALNIE: Adam Ounas w Lille

OFICJALNIE: Adam Ounas w Lille fot. Lille OSC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lille OSC

Adam Ounas przeniósł się w ramach transferu definitywnego z Napoli do Lille.

Klub ze Stadio Diego Armando Maradony wiązał duże nadzieje z dziewiętnastokrotnym reprezentantem Algierii w momencie wyłożenia na jego sprowadzenie 12 milionów euro z FC Girondins Bordeaux w lipcu 2017 roku.

Nominalny prawoskrzydłowy nie osiągnął jednak od tego momentu spodziewanego poziomu i dlatego w ostatnich latach był regularnie wysyłany na wypożyczenia, by zaprezentować się w innym zespole z dobrej strony, co pozwoliłoby zwiększyć wartość 25-latka.

Adam Ounas nie błyszczał jednak w OGC Nice, Cagliari oraz Crotone i nie wykorzystał szansy danej mu w ubiegłych rozgrywkach, dlatego rozstaje się teraz definitywnie z Napoli na rzecz zaliczenia powrotu do Ligue 1, gdzie przyjdzie mu bronić barw Lille.

Francuska drużyna wyłożyła trzy miliony euro na pozyskanie Algierczyka i zagwarantowała włoskiemu klubowi zgarnięcie milionowego bonusu oraz ewentualnych 40 procent z sumy kolejnej sprzedaży ofensywnego zawodnika.

Z kolei sam 25-letni piłkarz związał się z nowym pracodawcą umową ważną do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia współpracy o dodatkowe dwanaście miesięcy.

Ounas kończy swoją przygodę w Napoli na 62 rozegranych meczach z siedmioma trafieniami oraz zaliczoną asystą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy