OFICJALNIE: Aguirre na ratunek Leganés

OFICJALNIE: Aguirre na ratunek Leganés
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CD Leganés

Javier Aguirre został nowym trenerem CD Leganés.

Po dwóch tygodniach poszukiwań władze „Ogórków” wreszcie znalazły nowego szkoleniowca. Przypomnijmy, że wcześniej przejęcia czerwonej latarni ligi odmówili m.in. Eduardo Berizzo czy Abelardo Ferández, dlatego też zespół w trzech ostatnich meczach prowadził Luis Cembranos, a więc dotychczasowy szkoleniowiec rezerw.

Ostatecznie następcą zwolnionego 21 października Mauricio Pellegrino został Javier Aguirre. 60-latek ma niezwykle bogate CV, w którym znajdują się takie kluby jak Pachuca, Atlético Madryt czy Espanyol. Meksykanin prowadził również reprezentacje Meksyku, Japonii i Egiptu. Z tą ostatnią pożegnał się, kiedy to Egipcjanie jako gospodarze Pucharu Narodów Afryki odpadli z turnieju na etapie 1/8 finału.

Doświadczony szkoleniowiec, który dwukrotnie uczestniczył w mistrzostwach świata, z Leganés podpisał kontrakt do 30 czerwca 2020 roku.

Jego celem jest teraz jak najszybsze wyprowadzenie zespołu ze strefy spadkowej, co jednak nie wydaje się tak łatwe, spoglądając na kalendarz spotkań. „Ogórki” w najbliższym czasie zmierzą się bowiem z Realem Sociedad, Barceloną oraz Sevillą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Lech Poznań: Đorđe Crnomarković zagra w Zagłębiu Lubin [OFICJALNIE] Lech Poznań: Đorđe Crnomarković zagra w Zagłębiu Lubin [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy