OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym

OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Jiangsu FC

Jiangsu FC, wcześniej Jiangsu Suning, zaprzestało swojej działalności i złożyło wniosek o bankructwo. Tym samym klub nie będzie bronił mistrzostwa Chinese Super League w sezonie 2021.

Jest to o tyle zaskakujące, że drużyna ta jeszcze w listopadzie sięgnęła po mistrzostwo Chin i wkrótce powinna rozpocząć rywalizację w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Jak donoszą chińskie media, Jiangsu jest dłużne piłkarzom i sztabowi pensje z trzech ostatnich miesięcy oraz oczywiście bonusy za zdobyte mistrzostwo.

W tych warunkach jeszcze bardziej trzeba docenić trenera Cosmina Olăroiu, który sięgnął po pierwsze (na ten moment też na pewno ostatnie) mistrzostwo w historii klubu. 51-latek już wcześniej odmówił powrotu do Chin - najprawdopodobniej właśnie ze względu na sytuację finansową Jiangsu.

Suning Appliance Group na początku lutego zdecydowało, że chce koncentrować się na swojej głównej działalności, czyli handlu. Teraz przeszło do czynów. Na razie nie wiadomo, czy pierwotne deklaracje o braku wpływu chińskich zmian na sytuację Interu Mediolan, okażą się prawdziwe.

Nie wiadomo też, czy Jiangsu FC całkowicie zniknie z piłkarskiej mapy. Wciąż trwają poszukiwania nabywcy klubowego majątku.

Piłkarze Jiangsu dostępni teraz do zatrudnienia na zasadzie wolnego transferu to między innymi:
Miranda,
Mubarak Wakaso,
Éder.

W mistrzu Chin grało też kilku lokalnych reprezentantów - choćby 32-letni środkowy pomocnik, kapitan Jiangsu Xi Wu, 68-krotny kadrowicz Państwa Środka.

Wcześniej klub po zdobyciu mistrzostwa i wygaśnięciu kontraktów opuścili Alex Teixeira i Ivan Santini.

Brazylijczyk wciąż szuka klubu, a Chorwat znalazł zatrudnienie w prowadzonym przez Nenada Bjelicę NK Osijek.

Więcej na temat: Oficjalnie Jiangsu Suning FC Chiny

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy