OFICJALNIE: Albert Riera wrócił na ławkę trenerską obecnego mistrza Słowenii

2024-07-29 20:37:15; Aktualizacja: 3 godziny temu
OFICJALNIE: Albert Riera wrócił na ławkę trenerską obecnego mistrza Słowenii Fot. NK Olimpija Lublana
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: NK Celje

Prowadzący ostatnio Girondins de Bordeaux Albert Riera ponownie objął słoweński NK Celje.

42-letni Hiszpan był już szkoleniowcem tego zespołu od lipca do października 2023 roku. Bilans w 17 spotkaniach pod jego wodzą wyniósł 11 zwycięstw oraz po trzy remisy i porażki.

W kwalifikacjach do Ligi Konferencji wyeliminował portugalską Vitórię Guimarães i Nioman Grodno z Białorusi, a w ostatniej rundzie odpadł z izraelskim Maccabi Tel Aviv. Odchodząc, zostawił swoją drużynę na pozycji lidera w ligowej tabeli.

Z Girondins de Bordeaux zajął zaś 12. miejsce w Ligue 2. Francuski klub został jednak najpierw administracyjnie zdegradowany na trzeci szczebel rozgrywkowy, a wkrótce potem ogłosił finansową upadłość.

Teraz Albert Riera powrócił do NK Celje i związał się z nim umową do końca czerwca 2026 roku. Zajął miejsce Damira Krznara, który w ubiegłym sezonie zdobył mistrzostwo Słowenii, a ostatnio awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, gdzie w pierwszym meczu zremisował 1:1 ze Slovanem Bratysława.

Natomiast jako zawodnik Riera sięgnął po Puchar Króla z Mallorcą i dotarł do finału Pucharu UEFA z Espanyolem. Występował także między innymi w Girondins de Bordeaux, Manchesterze City i Liverpoolu. Ponadto triumfował w lidze greckiej z Olympiakosem Pireus i dwukrotnie w tureckiej Süper Lig z Galatasaray.