OFICJALNIE: Álvaro Morata w Juventusie. Potwierdzono wszystkie szczegóły porozumienia

OFICJALNIE: Álvaro Morata w Juventusie. Potwierdzono wszystkie szczegóły porozumienia fot. Juventus FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Juventus FC

Álvaro Morata został wypożyczony do końca sezonu 2020/2021 z Atlético Madryt do Juventusu.

Samo wypożyczenie kosztuje 10 milionów euro, a zawarta w kontrakcie opcja wykupu opiewa na kolejne 45 milionów euro płatne przez trzy lata, co potwierdził włoski klub.

Juventus zachował też prawo do przedłużenia wypożyczenia na sezon 2021/2022 za kolejne 10 milionów euro. Wówczas kwota ewentualnego wykupu zmniejszyłaby się do 35 milionów euro. 

W razie skorzystania z opcji transferu definitywnego przez Juventus, Morata stanie się drugim najdroższym zawodnikiem w historii futbolu pod względem łącznej kwoty wydanych na niego pieniędzy. Sumarycznie więcej kosztował tylko Neymar.

Turyńczycy w ramach wypożyczenia wezmą na siebie całość pensji Moraty, rzekomo wynoszącą około pięć milionów euro rocznie.

Morata tym samym wraca do klubu, w którym grał już w latach 2014-2016. Jego dotychczasowy dorobek w Serie A to 15 bramek i 12 asyst w 63 spotkaniach.

27-letni napastnik w przeszłości występował również w Realu Madryt i Chelsea, z której Hiszpanie wykupili go latem tego roku za 56 milionów euro (obowiązek zapisany w uprzedniej umowie wypożyczenia).

W ostatnim sezonie w barwach Atlético Madryt nie sprostał jednak wymaganiom Diego Simeone, chociaż strzelił 16 goli i zaliczył cztery asysty w 44 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy