OFICJALNIE: Amerykański talent we Freiburgu
2018-10-25 19:11:28; Aktualizacja: 7 lat temu
Freiburg poinformował o pierwszym wzmocnieniu przed zbliżającą się rundą wiosenną.
Nowym zawodnikiem ekipy z południowych Niemiec zostane pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Aléx Mendez, który dotychczas był zawodnikiem młodzieżowych struktur Los Angeles Galaxy.
18-latek jak dotąd występował jedynie w rezerwach drużyny, której zawodnikiem jest m.in. Zlatan Ibrahimović. W rozgrywkach United Soccer League stanowiących swego rodzaju drugi poziom rozgrywkowy w USA, w trwającym sezonie wystąpił w sześciu spotkaniach, w których zanotował trzy asysty.
Wysłannicy Freiburga o osobie Mendeza usłyszeli głównie za sprawą jego dobrych występów w reprezentacji Stanów Zjednoczonych do lat 20, wraz z którą weźmie niebawem udział w Mistrzostwach Ameryki Północnej w tej kategorii wiekowej.
O przenosinach utalentowanego środkowego pomocnika wyjątkowo nie dowiedzieliśmy się za sprawą klubowych mediów, ale samego zawodnika, który o podpisaniu kontraktu z drużyną ze Schwarzwald-Stadion poinformował za pomocą swojego konta na Twitterze.
Tuż po pojawieniu się w Niemczech Amerykanin meksykańskiego pochodzenia najprawdopodobniej zostanie włączony w szeregi zespołu rezerw Freiburga rywalizującego w czwartej lidze.


![Jan Bednarek bohaterem FC Porto! „Smoki” coraz bliżej finału [WIDEO]](img/photos/111465/170x113/omorodion-bednarek.jpg)




![Sensacja w Pucharze Hiszpanii! Real Madryt za burtą [WIDEO]](img/photos/86235/170x113/alvaro-arbeloa.jpg)


![Jan Bednarek bohaterem FC Porto! „Smoki” coraz bliżej finału [WIDEO]](img/photos/111465/90x60/omorodion-bednarek.jpg)




![Sensacja w Pucharze Hiszpanii! Real Madryt za burtą [WIDEO]](img/photos/86235/90x60/alvaro-arbeloa.jpg)







