OFICJALNIE: Anatolij Trubin, wielki talent Szachtara Donieck, wskakuje na wyższy poziom

OFICJALNIE: Anatolij Trubin, wielki talent Szachtara Donieck, wskakuje na wyższy poziom fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Szachtar Donieck | SL Benfica

Szachtar Donieck potwierdził rozstanie z Anatolijem Trubinem. Jego angaż ogłosiła SL Benfica.

Ukrainiec w poprzednim sezonie pokazywał się z dobrej strony na poziomie Ligi Mistrzów, między innymi w starciach grupowych z Realem Madryt. Formę trzymał przez całe rozgrywki, kończąc je dorobkiem 14 czystych kont w 40 występach.

Wraz z początkiem letniego okna transferowego zainteresowanie angażem jednego z najbardziej obiecujących bramkarzy w Europie wykazał Inter Mediolan, jednak dojście do porozumienia z jego pracodawcą stanowiło nie lada problem.

Szachtar Donieck zażądał 20 milionów euro, a tyle nie chcieli płacić Włosi.

Nieoczekiwanie do gry włączyła się SL Benfica i przedstawiła zupełnie inną propozycję.

To „jedynie” 10 milionów euro podstawy, milion w formie bonusów, ale za to aż 40 procent różnicy od kwoty aktualnego i ewentualnego przyszłego transferu 22-latka. Szachtar Donieck się zgodził.

Dzisiaj mistrz Portugalii potwierdził sfinalizowanie operacji, na mocy której Anatolij Trubin podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2028 roku.

Siedmiokrotny reprezentant Ukrainy jest czwartym wzmocnieniem „Orłów” przed startem rozgrywek ligowych. Oprócz Trubina zakontraktowani zostali Orkun Kökcü, David Jurásek i przede wszystkim Ángel Di María.

Lizbończycy są pewni gry w fazie grupowej Lidze Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy