OFICJALNIE: Andrea Belotti odszedł z Torino

OFICJALNIE: Andrea Belotti odszedł z Torino fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Torino

Andrea Belotti nie jest już zawodnikiem Torino. Włoch nie doszedł do porozumienia z władzami klubu w kwestii nowego kontraktu.

Belotti trafił do Torino w sierpniu 2015 roku. Wówczas Palermo sprzedało go do wspomnianej ekipy za blisko osiem i pół miliona euro.

Napastnik dosyć szybko się spłacił i przez wiele sezonów był wiodącą postacią swojej drużyny. Od jakiegoś czasu wiązano go jednak z transferem.

Ambicje 28-latka sięgają walki o trofea, a tego nie może zagwarantować mu Torino. Między innymi dlatego wygasający 30 czerwca 2022 roku kontrakt nie został przedłużony.

W tym momencie agenci Belottiego mają zatem pełne ręce roboty. Celem będzie znalezienie pracodawcy, który pozwoli rywalizować o najwyższe cele.

Gdzie zatem może trafić obecny Mistrz Europy? W tym momencie mówi się głównie o dwóch podmiotach, a są nimi AS Roma oraz AS Monaco. Druga z tych ekip miała już złożyć zawodnikowi stosowną propozycję, ale ten na razie na nią nie odpowiedział.

Na korzyść przedstawiciela francuskiej ekstraklasy działa fakt, że wystąpi w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, co niewątpliwie może przyciągać interesujących piłkarzy, w tym właśnie wspomnianego 28-latka.

Belotti w barwach Torino rozegrał w ciągu siedmiu lat łącznie 251 meczów. W tym czasie strzelił 113 goli, a do tego zanotował także 28 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy