OFICJALNIE: Andri Guðjohnsen podąża śladami ojca. Syn Eidura zagra w Belgii

2024-06-07 20:41:07; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Andri Guðjohnsen podąża śladami ojca. Syn Eidura zagra w Belgii Fot. KAA Gent
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: KAA Gent

Andri Guðjohnsen, syn dobrze znanego na międzynarodowej arenie Eidura, postanowił pójść śladami ojca i także spróbować swoich sił w Belgii. Młody napastnik trafił do KAA Gent z Lyngby BK.

22-letni zawodnik uchodzi za najbardziej utalentowanego z grona trzech synów byłego piłkarza Chelsea czy Barcelony. Świadczy o tym między innymi fakt, że najdłużej spośród nich utrzymał się w Hiszpanii jako członek akademii Realu Madryt, dochodząc aż do poziomu rezerw utytułowanego klubu.

Dopiero wówczas zdecydował się na wykonanie istotnego kroku w karierze poprzez dołączenie do szwedzkiego IFK Norrköping. Nie wiodło mu się w nim najlepiej, dlatego minionego lata skorzystał z oferty zaliczenia tymczasowej przeprowadzki do Lyngby BK.

Ten ruch okazał się dla niego „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ za sprawą zanotowania piętnastu trafień i dwóch asyst w 33 meczach utrzymał duńską drużynę w tamtejszej Ekstraklasie.

Przerodziło się to w wykupienie go za 400 tysięcy euro, co przyniosło natychmiastowy zysk dla jego krótkotrwałego pracodawcy, który sprzedał go za 2,9 miliona euro do KAA Gent.

W ten sposób Andri Guðjohnsen spróbuje sił w Belgii tak jak w przeszłości jego ojciec, któremu było dane w tym kraju grać dla Cerclce Brugge i Club Brugge.

- Transfer Andriego to pierwszy dobry wynik wspólnej pracy skautingowej w naszej nowej strukturze. Znam go dobrze, ponieważ zadebiutował w reprezentacji Islandii, gdy byłem trenerem. To napastnik ze zdolnością strzelecką, silny i ma skandynawską mentalność pracy - powiedział dyrektor sportowy Arnar Viðarsson.

Środkowy napastnik jest pierwszym letnim nabytkiem uczestnika eliminacji Ligi Konferencji, z którym związał się umową ważną do 30 czerwca 2028 roku.