OFICJALNIE: Anel Ahmedhodžić w Girondins de Bordeaux

OFICJALNIE: Anel Ahmedhodžić w Girondins de Bordeaux
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: FC Girondins Bordeaux

Anel Ahmedhodžić opuścił Malmö i dołączył do Bordeaux na zasadzie półrocznego wypożyczenia. W grę wchodzi również późniejszy wykup 22-latka.

Bordeaux w ostatnich dniach okienka znacząco wzmocniło rywalizację na środku defensywy. Do ekipy walczącej o utrzymanie w rozgrywkach Ligue 1 dołączył były piłkarz Wisły Marcelo, a w poniedziałek sfinalizowano wypożyczenie Anela Ahmedhodžicia.

Bośniak opuszcza tym samym szwedzkie Malmö, z którym związany był od wielu lat. Bordeaux pozyskało go na zasadach półrocznego wypożyczenia z późniejszą opcją wykupu, którego wysokość nie została podana do informacji.

Ahmedhodžić od dawna budził zainteresowanie zespołów z najlepszych lig w Europie. Ostatecznie to Bordeaux okazało się jego kolejnym pracodawcą, z czego bardzo cieszą się klubowe władze.

- Anel jest młodym zawodnikiem, ale ma już za sobą występy w reprezentacji Bośni i Hercegowiny. To utalentowany obrońca z bardzo obiecującą przyszłością. Byliśmy nim zainteresowani ze względu na jego jakość, ale także z powodu jego temperamentu. Anel również pokazał ogromną chęć do gry dla nas. Jego celem jest oczywiście pomoc drużynie, ale także rozwój piłkarski w lidze, która pasuje do jego profilu. Jesteśmy dumni, że udało nam się pozyskać zawodnika o takiej jakości jak Anel – powiedział dyrektor sportowy Admar Lopes.

22-latek miał już okazję doświadczyć gry na najwyższym poziomie, bowiem w obecnym sezonie występował w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dla pierwszej drużyny Malmö rozegrał w sumie 82 mecze, w których trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Dwunastokrotny reprezentant Bośni i Hercegowiny pomoże nowej drużynie wywalczyć utrzymanie w Ligue 1. Bordeaux zajmuje 17. miejsce w tabeli, a nad strefą spadkową ma zaledwie jeden punkt przewagi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy