OFICJALNIE: Ante Rebić w Milanie

OFICJALNIE: Ante Rebić w Milanie fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lega Serie A

Ante Rebić został nowym zawodnikiem Milanu.

Klub z Mediolanu nie opublikował jeszcze stosownego komunikatu na temat pozyskania ofensywnego zawodnika, ale informacja dotycząca finalizacji jego transferu ukazała się na oficjalnej stronie rozgrywek Serie A.

Reprezentant Chorwacji przeniósł się do zespołu z San Siro na zasadzie odpłatnego dwuletniego wypożyczenia z Eintrachtu Frankfurt. W umowie zawartej pomiędzy oboma zespołami znalazł się najprawdopodobniej zapis umożliwiający „Rossonerim” definitywne wykupienie 25-letniego piłkarza po zakończeniu sezonu 2020/2021.

Media przekonują, że włoska drużyna będzie mogła nabyć prawa do stałego korzystania z usług napastnika za kwotę wynoszącą 25 milionów euro, która będzie mogła jeszcze w trakcie rozgrywek wzrosnąć o ewentualne bonusy uzależnione od osiągnięć piłkarza i Milanu. Ponadto „Die Adler” na mocy wypracowanego porozumienia pozyskali na podobnych warunkach André Silvę.

Ekipa z Commerzbank-Arena nie otrzyma jednak całej wymienionej wyżej sumy w przypadku aktywacji opcji wykupu, ponieważ przy zakontraktowaniu Ante Rebicia zgodziła się na oddanie Fiorentinie 50% zysku z kolejnego transferu Chorwata, który po dwuletnim pobycie w Eintrachcie na zasadzie wypożyczenia został przez niego sprowadzony na stałe w lipcu 2018 roku za zaledwie dwa miliony euro.

Ofensywny zawodnik, mogący występować na pozycji wysuniętego lub cofniętego napastnika oraz na obu skrzydłach, rozegrał w sumie 100 spotkań dla klubu z Frankfurtu nad Menem i strzelił w nich 25 bramek oraz zanotował 12 asyst.

25-latek będzie współpracował i rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie Milanu z Krzysztofem Piątkiem oraz Rafaelem Leão.  

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy