OFICJALNIE: Anwar El Ghazi zmienia zespół wewnątrz Premier League. Piękny gest już na początku

2022-01-13 18:46:58; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Anwar El Ghazi zmienia zespół wewnątrz Premier League. Piękny gest już na początku Fot. UK Sports Pics / Sipa / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Everton

Anwar El Ghazi spędzi drugą część sezonu w zajmującym piętnaste miejsce w tabeli Premier League zespole Evertonu.

„The Toffees” potwierdzili wypożyczenie El Ghaziego z Aston Villi. 26-letni skrzydłowy będzie przebywał na Goodison Park do końca sezonu 2021/2022.

To drugi czwartkowy transfer z udziałem obu klubów. Wcześniej w odwrotnym kierunku do El Ghaziego, a więc z Evertonu do Aston Villi, powędrował Lucas Digne. Francuz kosztował klub z Birmingham około 30 milionów euro. Początkowo wydawało się, że przenosiny El Ghaziego do ekipy z Liverpoolu mogą być formalną częścią rozliczenia za większy transfer, ale skończyło się na oddzielnej transakcji.

W umowie zawartej między klubami prawdopodobnie nie ma opcji wykupu.

El Ghazi gra w Anglii od 2018 roku. W poprzednim sezonie strzelił 10 goli w 28 meczach Premier League. W obecnych rozgrywkach zaliczył dziewięć ligowych występów w koszulce Aston Villi (bramka i asysta).

W Evertonie El Ghazi będzie grał z numerem 34 na koszulce w hołdzie dla byłego kolegi z drużyny Ajaksu i przyjaciela Abdelhaka Nouriego.

Holender jest trzecim zimowym nabytkiem „The Toffees” po Witaliju Mykołence oraz Nathanie Pattersonie.