OFICJALNIE: Anwar El Ghazi zmienia zespół wewnątrz Premier League. Piękny gest już na początku

OFICJALNIE: Anwar El Ghazi zmienia zespół wewnątrz Premier League. Piękny gest już na początku fot. UK Sports Pics / Sipa / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Everton

Anwar El Ghazi spędzi drugą część sezonu w zajmującym piętnaste miejsce w tabeli Premier League zespole Evertonu.

„The Toffees” potwierdzili wypożyczenie El Ghaziego z Aston Villi. 26-letni skrzydłowy będzie przebywał na Goodison Park do końca sezonu 2021/2022.

To drugi czwartkowy transfer z udziałem obu klubów. Wcześniej w odwrotnym kierunku do El Ghaziego, a więc z Evertonu do Aston Villi, powędrował Lucas Digne. Francuz kosztował klub z Birmingham około 30 milionów euro. Początkowo wydawało się, że przenosiny El Ghaziego do ekipy z Liverpoolu mogą być formalną częścią rozliczenia za większy transfer, ale skończyło się na oddzielnej transakcji.

W umowie zawartej między klubami prawdopodobnie nie ma opcji wykupu.

El Ghazi gra w Anglii od 2018 roku. W poprzednim sezonie strzelił 10 goli w 28 meczach Premier League. W obecnych rozgrywkach zaliczył dziewięć ligowych występów w koszulce Aston Villi (bramka i asysta).

W Evertonie El Ghazi będzie grał z numerem 34 na koszulce w hołdzie dla byłego kolegi z drużyny Ajaksu i przyjaciela Abdelhaka Nouriego.

Holender jest trzecim zimowym nabytkiem „The Toffees” po Witaliju Mykołence oraz Nathanie Pattersonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson zaskoczył na konferencji. „Jest duża szansa, że tu przyjdzie. To wielki trener” Ederson zaskoczył na konferencji. „Jest duża szansa, że tu przyjdzie. To wielki trener” Liverpool obrał na cel piłkarza Bayernu Monachium Liverpool obrał na cel piłkarza Bayernu Monachium Paweł Tomczyk, były prezes Motoru Lublin, przerywa milczenie. „Moje życie prywatne i zawodowe zostało oplute” Paweł Tomczyk, były prezes Motoru Lublin, przerywa milczenie. „Moje życie prywatne i zawodowe zostało oplute” FC Barcelona z zuchwałym planem na sprowadzenie Lionela Messiego. To może się udać FC Barcelona z zuchwałym planem na sprowadzenie Lionela Messiego. To może się udać Transfery - Relacja na żywo [22/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [22/03/2023] Mateusz Borek o decyzji Fernando Santosa: Śmiech na sali. Takiej parodii dawno nie było Mateusz Borek o decyzji Fernando Santosa: Śmiech na sali. Takiej parodii dawno nie było Dawid Kownacki: Mam kilka konkretnych ofert. Wszystko jest wynegocjowane Dawid Kownacki: Mam kilka konkretnych ofert. Wszystko jest wynegocjowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy