OFICJALNIE: Arka Gdynia wybrała nowego trenera. Przed nim jasny cel

OFICJALNIE: Arka Gdynia wybrała nowego trenera. Przed nim jasny cel
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Arka Gdynia

Arka Gdynia powierzyła funkcję pierwszego szkoleniowca zespołu Hermesowi.

48-letni Hermes został następcą Ryszarda Tarasiewicza, podpisując z Arką Gdynia umowę ważną do 31 grudnia 2024 roku.

Brazylijczyk zawitał do Polski w 2002 roku, dołączając do Widzewa Łódź. W kolejnych latach defensywny pomocnik występował w Koronie Kielce, Jagiellonii Białystok, Polonii Bytom i Zawiszy Bydgoszcz. Łącznie rozegrał 206 meczów w Ekstraklasie.

Karierę trenerską Hermes rozpoczął w Zawiszy, gdzie pełnił rolę asystenta trenera. Następnie pracował w takim samym charakterze w Chojniczance Chojnice, prowadził jako pierwszy szkoleniowiec Unię Solec Kujawski, a także był związany z akademią Jagiellonii.

Do Arki trafił w 2021 roku, najpierw będąc asystentem Dariusza Marca, a następnie wspomnianego Tarasiewicza.

- Trener Hermes jest w Arce od półtora roku i uznałem, że nadszedł czas, aby mógł się sprawdzić w poważniejszej roli niż dotychczas. Przez ten czas poznałem lepiej jego warsztat, spojrzenie na naszą drużynę oraz całą ligę. Zmiany w funkcjonowaniu drużyny są nieuniknione, ale wierzę że przebiegną sprawnie i wspólnie osiągniemy cel jakim jest awans do Ekstraklasy. Ze względu na to, że trener ma licencję UEFA A, Klub wystąpi do PZPN o zgodę na warunkowe prowadzenie drużyny jako pierwszy trener - powiedział prezes Arki Michał Kołakowski.

Gdynianie zajmują szóste, barażowe miejsce w tabeli I ligi. Do drugiej lokaty dającej bezpośredni awans tracą sześć punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy