OFICJALNIE: Arka Gdynia z trzecim zimowym transferem

OFICJALNIE: Arka Gdynia z trzecim zimowym transferem
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Arka Gdynia

Arka Gdynia potwierdziła pozyskanie Dawida Gojnego.

Klub z Trójmiasta ogłosił, że nominalny lewy obrońca podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2026 roku.

Przez ostatnie dwa i pół sezonu 28-latek także rozgrywał mecze na zapleczu PKO BP Ekstraklasy, broniąc barw Zagłębia Sosnowiec jako kapitan. W tym okresie zanotował na swoim koncie 80 występów okraszonych dziewięcioma asystami.

Gojny wcześniej przerabiał piłkarskie rozdziały w innych ekipach z niższych lig w swojej ojczyźnie. Jego życiorys wypełniają pobyty w GKS-ie Jastrzębie, ROW-ie Rybnik, Odrze Wodzisław czy ŁKS-ie Krzyżanów.

– Dawid to zawodnik, którego sprowadzeniem interesowaliśmy się już pół roku temu. W tym sezonie jest najlepszym lewym obrońcą ligi. Liczymy, że będzie wzmocnieniem naszej drużyny – powiedział Michał Kołakowski, prezes „Arkowców”.

Tym samym Arka zapisała na w rubryce zakupowej już trzeci zimowy nabytek. Jeszcze w zeszłym roku porozumienie z klubem osiągnęli Ołeksandr Azaćkyj oraz Luan Capanni.

3 stycznia podopieczni Hermesa wznawiają przygotowania do rundy wiosennej 1. ligi. W drugiej połowie miesiąca rozegrają zaś trzy mecze sparingowe w Cetniewie, kolejno z Chojniczanką Chojnice, Olimpią Elbląg i Stomilem Olsztyn.

Gdynianie powrócą do walki o ligowe punkty 11 lutego. Pierwszym przeciwnikiem będzie... niedawny pracodawca Gojnego, czyli Zagłębie Sosnowiec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy