OFICJALNIE: Arkadiusz Malarz zakończył karierę

OFICJALNIE: Arkadiusz Malarz zakończył karierę fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Arkadiusz Malarz [Twitter]

Arkadiusz Malarz, były piłkarz Panathinaikosu, Lecha Poznań, AEL Limassol czy Legii Warszawa, w wieku 41 lat postanowił przejść na emeryturę. O swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych.

Golkiper, po przejściu przez takie kluby jak Polonia Warszawa czy Amica Wronki, w połowie 2006 roku wyjechał z kraju, obierając kurs na Grecję. Tam, z przerwami na pobyt na Cyprze, występował aż do końca sezonu 2012/2013.

Wówczas Polak wrócił do ojczyzny, zasilając barwy GKS-u Bełchatów, z którego trafił do Legii Warszawa.

Podczas następnym czterech i pół roku Arkadiusz Malarz zbudował sobie mocną pozycję w stołecznym zespole. Rywalizował z nim najpierw w Lidze Europy, a następnie w Lidze Mistrzów.

Ostatnie dwa lata to już pobyt w ŁKS-ie Łódź. Teraz, w wieku 41 lat, przychodzi pora na zawieszenie rękawic bramkarskich na kołku.

„Kocham piłkę nożną, ale większa od tej miłości jest miłość do rodziny. Czas już w tym domu zostać. Przez te lata mojej kariery były upadki i wzloty, ale najważniejsze zawsze było to, ze parłem do przodu, że nigdy się nie poddałem. Z tego cieszę się najbardziej. Dziękuję Mojej Rodzinie, wszystkim moim Trenerom, dziękuję zawodnikom, przyjaciołom z szatni i Wam, Kibice, za to że byliście ze mną nie tylko jak było dobrze, ale też jak było źle, czasem fatalnie. Pozdrawiam Was serdecznie! Trzymajcie się. Czas na nowy etap" – napisał w mediach społecznościowych Malarz.

Zamyka on licznik występów w Ekstraklasie na 182, w których zachował 66 czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy