OFICJALNIE: Arkadiusz Reca ma nowego konkurenta. João Moutinho w Spezii Calcio

OFICJALNIE: Arkadiusz Reca ma nowego konkurenta. João Moutinho w Spezii Calcio
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Spezia Calcio

João Gervásio Bragança Moutinho został zaprezentowany jako nowy i zarazem pierwszy zimowy nabytek Spezii Calcio.

Klub z Serie A potwierdził informacje pojawiające się ostatnio w mediach i wydał komunikat o nawiązaniu współpracy z nominalnym lewym obrońcą, mogącym też występować na boku pomocy.

João Moutinho przechodzi do Spezii Calcio na zasadzie wolnego transferu z Orlando City i po dopełnieniu wszystkich formalności związał się z nowym pracodawcą umową ważną do 30 czerwca 2026 roku.

Przybycie portugalskiego defensora do „Orzełków” nie jest dobrą informacją dla Arkadiusza Recy, który miewa problemy zdrowotne i teraz może przez nie stracić mocną pozycję w strukturach włoskiego zespołu na rzecz nowego nabytku.

Blisko 25-letni zawodnik jest wychowankiem Sportingu, ale nie zdołał zadebiutować w barwach lizbońskiego klubu, ponieważ w młodym wieku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie występował kolejno w Akron Zips, Los Angeles FC oraz wspomnianym Orlando City.

W tej ostatniej drużynie rozegrał łącznie 85 spotkań, notując w nich trzy trafienia i siedem asyst.

W swoim piłkarskim CV może także pochwalić się wywalczeniem z amerykańskim zespołem US Open w niedawno zakończonych rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Azzedine Ounahi podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Azzedine Ounahi podpisał kontrakt z nowym klubem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy