OFICJALNIE: Atlético Madryt wydało oświadczenie w sprawie Griezmanna. Chce więcej pieniędzy!

OFICJALNIE: Atlético Madryt wydało oświadczenie w sprawie Griezmanna. Chce więcej pieniędzy! fot. Movistar+
Karol Brandt
Źródło: Atlético Madryt

FC Barcelona poinformowała, że Antoine Griezmann w imieniu klubu wpłacił klauzulę wykupu o wartości 120 milionów euro. Tymczasem Atlético Madryt wydało oświadczenie, w którym przekonuje, że Katalończycy powinni zapłacić 200 milionów.

Do niedawna wydawało się, że wraz z opublikowanym przez Barcelonę oficjalnego komunikatu w sprawie angażu Francuza, jedna z najdłuższych sag transferowych dobiegnie końca. Nic z tych rzeczy. „Los Rojiblancos” wystosowali właśnie oświadczenie, w którym informują, że wpłacono kwota, tj. 120 milionów euro, jest niewystarczająca, aby aktywować klauzulę wykupu.

„Antoine Griezmann, reprezentowany przez swojego adwokata, pojawił się w siedzibie Liga de Fútbol Profesional, aby po zdeponowaniu przez Fútbol Club Barcelona w imieniu i na rzecz gracza kwoty 120 milionów euro, jednostronnie rozwiązać umowę, która wiąże zawodnika z Atlético Madryt.

Atlético Madryt uważa, że zdeponowana kwota jest niewystarczająca do pokrycia klauzuli wykupu, ponieważ oczywiste jest, że umowa pomiędzy zawodnikiem a Barceloną została zamknięta, zanim wspomniana klauzula została obniżona z 200 do 120 milionów euro. Informacja, którą gracz przekazał nam 14 maja, ogłaszając swoje odejście z klubu, także ujrzała światło dzienne przed zmodyfikowaniem wspomnianej klauzuli wykupu. 

Atlético Madryt wierzy, że zamknięcie kontraktu nastąpiło przed końcem ubiegłego sezonu z powodu wydarzeń, działań i manifestacji przeprowadzonych przez gracza i dlatego rozpoczęło już procedury, które uznało za stosowne w celu obrony swoich praw i interesów klubu” – czytamy w oświadczeniu opublikowany na oficjalnej stronie internetowej „Los Colchoneroes”.

Mając na uwadze powyższe informacje, z pewnością nie jest to finał telenoweli z udziałem Antoine’a Griezmanna. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy