OFICJALNIE: Bardzo duży transfer Pity'ego Martíneza. Druga największa sprzedaż w historii Major League Soccer

2020-09-08 17:51:54; Aktualizacja: 3 lata temu
OFICJALNIE: Bardzo duży transfer Pity'ego Martíneza. Druga największa sprzedaż w historii Major League Soccer Fot. Jamie Lamor Thompson / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko Źródło: Atlanta United | Al-Nassr

Pity Martínez został bohaterem transferu z Atlanty United do Al-Nassr. W historii Major League Soccer więcej zarobiono tylko na Paragwajczyku Miguelu Almironie, gdy ten przeniósł się do Premier League.

27-letni Argentyńczyk wedle amerykańskich mediów kosztował Saudyjczyków 18-20 milionów dolarów, czyli 15-17 milionów euro. Stanowi to dla nich największych lub drugi największy transfer w historii, bo około 16,5 miliona euro zapłacono za Ahmeda Musę dwa lata temu. Nie jest znana długość kontraktu nowego piłkarza Al-Nassr.

Tak czy tak jest to druga największa sprzedaż w historii Major League Soccer. Więcej zarobiono tylko na Miguelu Almirónie, który odchodził również z Atlanty, tyle że do Newcastle United. Wówczas kwota odstępnego wyniosła w przeliczeniu 24 miliony euro.

Filigranowy ofensywny pomocnik rozpoczynał karierę w Huracánie, z którego kupiło go River Plate. Z argentyńskiego potentata w 2019 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych za do tej pory rekordową dla MLS pod względem transferów do ligi kwotę około 15 milionów euro.

Tym samym bilans Martíneza w MLS na ten moment zatrzymuje się na siedmiu bramkach i dziesięciu asystach w 36 spotkaniach.