OFICJALNIE: Bardzo duży transfer Pity'ego Martíneza. Druga największa sprzedaż w historii Major League Soccer

OFICJALNIE: Bardzo duży transfer Pity'ego Martíneza. Druga największa sprzedaż w historii Major League Soccer fot. Jamie Lamor Thompson / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Atlanta United | Al-Nassr

Pity Martínez został bohaterem transferu z Atlanty United do Al-Nassr. W historii Major League Soccer więcej zarobiono tylko na Paragwajczyku Miguelu Almironie, gdy ten przeniósł się do Premier League.

27-letni Argentyńczyk wedle amerykańskich mediów kosztował Saudyjczyków 18-20 milionów dolarów, czyli 15-17 milionów euro. Stanowi to dla nich największych lub drugi największy transfer w historii, bo około 16,5 miliona euro zapłacono za Ahmeda Musę dwa lata temu. Nie jest znana długość kontraktu nowego piłkarza Al-Nassr.

Tak czy tak jest to druga największa sprzedaż w historii Major League Soccer. Więcej zarobiono tylko na Miguelu Almirónie, który odchodził również z Atlanty, tyle że do Newcastle United. Wówczas kwota odstępnego wyniosła w przeliczeniu 24 miliony euro.

Filigranowy ofensywny pomocnik rozpoczynał karierę w Huracánie, z którego kupiło go River Plate. Z argentyńskiego potentata w 2019 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych za do tej pory rekordową dla MLS pod względem transferów do ligi kwotę około 15 milionów euro.

Tym samym bilans Martíneza w MLS na ten moment zatrzymuje się na siedmiu bramkach i dziesięciu asystach w 36 spotkaniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy