OFICJALNIE: Barreca w Newcastle United

OFICJALNIE: Barreca w Newcastle United fot.
Karol Brandt
Źródło: Newcastle United FC

Newcastle United sfinalizowało transfer Antonio Barreki z AS Monaco.

23-latek uchodzi na Półwyspie Apenińskim za spory talent. Nim wychowanek Torino trafił do „Czerwono-Białych” za kwotę 10 milionów euro, był etatowym reprezentantem Włoch do lat 21. 

Jego rozwój zahamował jednak Thierry Henry, który po objęciu stanowiska trenera praktycznie odsunął zawodnika od składu. Gdy 41-latek był w klubie z księstwa, lewy defensor zagrał łącznie w trzech spotkaniach. Biorąc jednak pod uwagę cały dotychczasowy sezon, wystąpił on w dziewięciu meczach i zanotował dwie asysty.

Na transfer Barreki ostatecznie zdecydowało się Newcastle United, które wypożyczyło tego piłkarza na najbliższe pół roku. Ponadto „Sroki” posiadają opcję transferu definitywnego. Najprawdopodobniej Monaco z tytułu sprzedaży miałoby zainkasować dziewięć milionów euro.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj, z wielkim entuzjazmem przyjąłem to wyzwanie i nie mogę się doczekać, aby zacząć. Wiem, że Newcastle jest dużym i historycznym klubem. Wiem, że ludzie tutaj naprawdę uwielbiają piłkę nożną i że fani naprawdę wspierają drużynę. Myślę, że Premier League jest najlepszą ligą, więc dla mnie jest to dodatkowa motywacja do dobrej gry – oznajmił 23-letni Włoch.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy