OFICJALNIE: Bartosz Nowak w Górniku Zabrze

OFICJALNIE: Bartosz Nowak w Górniku Zabrze fot. Górnik Zabrze
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o transferze Bartosza Nowaka ze Stali Mielec.

26-letni ofensywny pomocnik podpisał z Górnikiem kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W nowym zespole będzie występował z numerem 17 na koszulce.

Do tej pory Nowak był związany z Polonią Bytom, Miedzią Legnica, Ruchem Chorzów i wspomnianą Stalą, do której wcześniej był też wypożyczany, a w 2018 roku trafił do niej na zasadzie transferu definitywnego. Dwa minione sezony były dla ofensywnego pomocnika bardzo udane, bo zakończył je kolejno z 10 golami (i 11 asystami) oraz 13 golami i taką samą liczbą ostatnich podań w I lidze.

Nowak dołożył więc wielką cegiełkę do awansu Stali na najwyższy szczebel, ale będzie na nim reprezentował barwy Górnika.

- Mamy świadomość, że o Bartka walczyło kilka klubów Ekstraklasy, nie byliśmy jedyni. Ma on na rynku dużą renomę i ugruntowane nazwisko. Możemy mówić o tym większej satysfakcji, że przekonaliśmy go, aby był ważną postacią Górnika - przyznał prezes zabrzańskiego klubu, Dariusz Czernik.

To drugi letni ruch transferowy Górnika. Wcześniej zdecydował się on pozyskać z powrotem do klubu Kacpra Michalskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy