OFICJALNIE: Bartosz Nowak w Górniku Zabrze

OFICJALNIE: Bartosz Nowak w Górniku Zabrze fot. Górnik Zabrze
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o transferze Bartosza Nowaka ze Stali Mielec.

26-letni ofensywny pomocnik podpisał z Górnikiem kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W nowym zespole będzie występował z numerem 17 na koszulce.

Do tej pory Nowak był związany z Polonią Bytom, Miedzią Legnica, Ruchem Chorzów i wspomnianą Stalą, do której wcześniej był też wypożyczany, a w 2018 roku trafił do niej na zasadzie transferu definitywnego. Dwa minione sezony były dla ofensywnego pomocnika bardzo udane, bo zakończył je kolejno z 10 golami (i 11 asystami) oraz 13 golami i taką samą liczbą ostatnich podań w I lidze.

Nowak dołożył więc wielką cegiełkę do awansu Stali na najwyższy szczebel, ale będzie na nim reprezentował barwy Górnika.

- Mamy świadomość, że o Bartka walczyło kilka klubów Ekstraklasy, nie byliśmy jedyni. Ma on na rynku dużą renomę i ugruntowane nazwisko. Możemy mówić o tym większej satysfakcji, że przekonaliśmy go, aby był ważną postacią Górnika - przyznał prezes zabrzańskiego klubu, Dariusz Czernik.

To drugi letni ruch transferowy Górnika. Wcześniej zdecydował się on pozyskać z powrotem do klubu Kacpra Michalskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy