OFICJALNIE: Bartosz Nowak w Górniku Zabrze

OFICJALNIE: Bartosz Nowak w Górniku Zabrze fot. Górnik Zabrze
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o transferze Bartosza Nowaka ze Stali Mielec.

26-letni ofensywny pomocnik podpisał z Górnikiem kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W nowym zespole będzie występował z numerem 17 na koszulce.

Do tej pory Nowak był związany z Polonią Bytom, Miedzią Legnica, Ruchem Chorzów i wspomnianą Stalą, do której wcześniej był też wypożyczany, a w 2018 roku trafił do niej na zasadzie transferu definitywnego. Dwa minione sezony były dla ofensywnego pomocnika bardzo udane, bo zakończył je kolejno z 10 golami (i 11 asystami) oraz 13 golami i taką samą liczbą ostatnich podań w I lidze.

Nowak dołożył więc wielką cegiełkę do awansu Stali na najwyższy szczebel, ale będzie na nim reprezentował barwy Górnika.

- Mamy świadomość, że o Bartka walczyło kilka klubów Ekstraklasy, nie byliśmy jedyni. Ma on na rynku dużą renomę i ugruntowane nazwisko. Możemy mówić o tym większej satysfakcji, że przekonaliśmy go, aby był ważną postacią Górnika - przyznał prezes zabrzańskiego klubu, Dariusz Czernik.

To drugi letni ruch transferowy Górnika. Wcześniej zdecydował się on pozyskać z powrotem do klubu Kacpra Michalskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy