OFICJALNIE: Bastoni w Interze

OFICJALNIE: Bastoni w Interze fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Lega Serie A

Alessandro Bastoni przenosi się do Interu i od razu został wypożyczony z powrotem do Atalanty.

Na oficjalnej stronie Lega Serie A pojawiła się informacja, że Inter złożył w siedzibie ligi dokumenty potwierdzające zakontraktowanie występującego w Atalancie Alessandro Bastoniego. 18-latek przenosi się do Mediolanu na zasadzie transferu definitywnego. Kwota, za jaką dokonano transakcji, nie została podana, ale wyniosła najprawdopodobniej osiem milionów euro.

Choć utalentowany Włoch jest już formalnie piłkarzem „Beneamaty”, w najbliższym czasie zostanie jednak w Bergamo. Młodzieżowy reprezentant Italii został bowiem natychmiast wypożyczony z powrotem do Atalanty. W ciągu najbliższych dwóch lat będzie się tam ogrywał pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego.

Mimo młodego wieku, Bastoni zdążył już zadebiutować w pierwszym zespole „La Dei”. Środkowy obrońca na co dzień występuje w Primaverze Atalanty, ale otrzymał od trenera Gian Piero Gasperiniego szansę na występ w czterech meczach, w tym trzech w Serie A.

Szkółka piłkarska „Orobicich” obrodziła ostatnimi czasy wieloma talentami. Było to widoczne zwłaszcza w poprzednim sezonie, kiedy zespół z Bergamo wywalczył awans do europejskich pucharów korzystając głównie z młodych zawodników. Inter liczy, że Bastoni pójdzie w ślady swoich nieco starszych kolegów i również szybko zacznie pokazywać swoje umiejętności.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Juventus z priorytetem transferowym na zimę Juventus z priorytetem transferowym na zimę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy