OFICJALNIE: Bayer Leverkusen przypieczętował mistrzostwo Niemiec! Najcenniejsze zwycięstwo w historii „Aptekarzy” [WIDEO] fot. shutterstock.com / Vitalii Vitleo
Dawid Basiak

Bayer Leverkusen wygrał domowe spotkanie z Werderem Brema (5:0), zapewniając sobie tym samym pierwsze mistrzostwo Niemiec w całej historii klubu.

Dla podopiecznych Xabiego Alonso niedzielny triumf nad Werderem Brema miał szczególne znaczenie. Bayer Leverkusen dzięki zainkasowaniu trzech punktów zapewnił sobie pierwsze mistrzostwo Niemiec w historii na pięć kolejek przed końcem sezonu.

Prawdziwa rewelacja aktualnej kampanii już od pierwszych minut rzuciła się do ofensywy, by jak najszybciej zdobyć otwierające trafienie.

Sztuka ta udała się Bayerowi już w 25. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Victor Boniface. Nigeryjczyk oddał mocny strzał z rzutu karnego, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

Podopieczni Xabiego Alonso jeszcze w pierwszej połowie spotkania chcieli za wszelką cenę podwyższyć swoje prowadzenie, lecz w ostatecznym rozrachunku brakowało im skuteczności.

Swoje celowniki prawidłowo skalibrowali jednak w drugiej odsłonie, czego potwierdzeniem były dwa kolejne trafienia.

Niezwykle ważną bramkę w 60. minucie zdobył Granit Xhaka, który zdecydował się na precyzyjne uderzenie zza pola karnego. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem Szwajcar nie dał Michaelowi Zettererowi praktycznie żadnych szans na udaną interwencję.

Swojemu koledze efektownego trafienia pozazdrościł Florian Wirtz, który zaledwie osiem minut później potężnym strzałem z dystansu podwyższył prowadzenie rewelacyjnego Bayeru.

Wirtz nie zamierzał jednak zaprzestać na jednym trafieniu, bowiem swój dorobek zdołał poprawić w 83. minucie, wywołując tym samym prawdziwą eksplozję radości sympatyków z Leverkusen, którzy wbiegli na murawę.

Ten sam piłkarz dał w tym spotkaniu niesamowite show, bowiem zwieńczył je hat-trickiem, zdobywając swoją trzecią bramkę w samej końcówce meczu.

Zwycięstwo nad Werderem (5:0) bez wątpienia było najcenniejszym triumfem w historii Bayeru, który na pięć kolejek przed końcem sezonu zapewnił sobie pierwsze mistrzostwo Niemiec od momentu powstania klubu.