Oficjalnie: Bednarek w Utrechcie

Oficjalnie: Bednarek w Utrechcie
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: FC Utrecht

Filip Bednarek został nowym bramkarzem FC Utrecht.

22-latek od dwóch tygodni przebywał na testach w klubie, który w poprzednim sezonie zajął 11. miejsce w tabeli Eredivisie. Podczas nich zrobił dobre wrażenie na sztabie szkoleniowym, który zdecydował się na pozostawienie go w składzie. Polak związał się z klubem roczną umową z możliwością przedłużenia jej o kolejne dwanaście miesięcy.

Bednarek, który przez ostatnie siedem lat był zawodnikiem Twente, został pozyskany na zasadzie wolnego transferu. Władze zespołu z Enschede postanowiły nie przedłużać jego kontraktu, który wygasał wraz z końcem czerwca. 

- Cieszymy się, że możemy poinformować o pozyskaniu Filipa. Podczas testów potwierdził, że jest bardzo utalentowany i jest doskonałym uzupełnieniem naszego składu - powiedział dyrektor sportowy klubu Erik ten Hag.

Polski golkiper będzie walczył o pierwszy skład z 28-letnim Robbinem Ruiterem. Dotychczas nie udało mu się zadebiutować w najwyższej holenderskiej klasie rozgrywkowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy