OFICJALNIE: Bjelica zaskoczył. Wraca do domu
2020-09-05 12:03:42; Aktualizacja: 5 lat temu
Po przygodzie z Dinamem Zagrzeb wydawało się, że przed Nenadem Bjelicą czas na karierę w jednej z czołowych lig Europy. Ostatecznie jednak wylądował w... NK Osijek.
Osijek to miasto rodzinne Bjelicy. W miejscowym Nogometnim klubie rozpoczynał też karierę piłkarską i wypłynął na szerokie wody, bo w 1993 roku pozyskało go hiszpańskie Albacete. Do Osijeku po raz pierwszy wrócił w latach 1999-2001 jeszcze jako piłkarz. Teraz przychodzi moment na drugi powrót - już jako trener do bardzo ciekawego projektu.
Większościowym udziałowcem Osijeku jest Węgier Lőrinc Mészáros, jeden z najbliższych przyjaciół Viktora Orbana. W związku z tym klub ma spore ambicje, a te spełnia zatrudnienie Bjelicy, uważanego za jednego z najlepszych trenerów w Chorwacji, w dodatku człowieka z sąsiedztwa.
49-letni Chorwat w przeszłości prowadził między innymi Austrię Wiedeń, Spezię i Lecha Poznań, którego działacze rozstali się z nim przez niezadowalające ich zdaniem rezultaty Z Dinamem szkoleniowiec rywalizował między innymi w Lidze Mistrzów, a odszedł przez konflikt z przełożonymi.Popularne
Bjelica zastępuje na stanowisku trenera NK Osijek Ivicę Kuleševicia bezpośrednio po... porażce 1-4 z Dinamem Zagrzeb. Debiutem dla nowego szkoleniowca będzie mecz z Rijeką, a dojdzie do niego 12 września zaraz po przerwie reprezentacyjnej.








![Miał na stole cztery opcje z Ekstraklasy, wybrał transfer do rewelacji Ligi Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/113907/170x113/irfan-can-egribayat.jpg)

![Jan Bednarek bohaterem FC Porto! „Smoki” coraz bliżej finału [WIDEO]](img/photos/111465/170x113/omorodion-bednarek.jpg)




![Sensacja w Pucharze Hiszpanii! Real Madryt za burtą [WIDEO]](img/photos/86235/170x113/alvaro-arbeloa.jpg)


![Jan Bednarek bohaterem FC Porto! „Smoki” coraz bliżej finału [WIDEO]](img/photos/111465/90x60/omorodion-bednarek.jpg)




![Sensacja w Pucharze Hiszpanii! Real Madryt za burtą [WIDEO]](img/photos/86235/90x60/alvaro-arbeloa.jpg)







