OFICJALNIE: Bolton uratowany! Jest nowy właściciel

OFICJALNIE: Bolton uratowany! Jest nowy właściciel fot. Bolton Wanderers FC
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Bolton Wanderers

Bolton Wanderers został wykupiony przez Football Ventures, dzięki czemu uniknął losu Bury i likwidacji klubu.

Kibice „The Trotters” mają za sobą bardzo nerwowe tygodnie. Przyszłość ich klubu wisiała na bardzo cienkim włosku, a znana drużyna mogła kompletnie zniknąć z profesjonalnej piłki. Wszystko za sprawą olbrzymich problemów finansowych, które w ostatnim czasie coraz bardziej komplikowały sytuację Boltonu. Administratorzy klubu podjęli jednak walkę z czasem, którą koniec końców, z małą pomocą EFL, udało się wygrać.

Co prawda Bolton nieco przekroczył deadline na rozwiązanie swojej trudnej sytuacji, ale ostatecznie uznano, że czas ten zostanie wydłużony o 14 dni, ponieważ klub był na dobrej drodze ku porozumieniu. Okazało się jednak, że tak długi okres nie był jednak potrzebny, a „The Whites” potwierdzili w oficjalnym oświadczeniu, że ich nowym właścicielem zostało Football Ventures.

Nowy właściciele zapewniają, że zapominają już o wcześniejszych problemach i skupiają się już wyłącznie na wyprowadzeniu klubu na prostą. Pierwszym krokiem ma być znalezienie nowego menedżera, a następnie jak największe wzmocnienie kadry, co pozwoli na możliwie szybki powrót do wygrywania. O to na razie tak czy tak może być trudno, ponieważ drużyna rozpoczęła ligowe zmagania od -12 punktów, z których do tej pory odrobiła tylko jeden, nie zdobywając przy tym ani jednej bramki.

Tym samym Bolton uchronił się przed losem Bury. To również jeden z najstarszych klubów na świecie (134 lata), lecz mimo uzyskanego w zeszłym roku awansu do League One, nie udało się zebrać wystarczających funduszy, by potwierdzić możliwość dalszej działalności na poziomie EFL. Klub nie zdążył w czasie porozumieć się z nowym inwestorem i, w przeciwieństwie do Boltonu, nic nie zapowiadało, by miało się to zmienić. Dlatego też „The Shakers” nie otrzymali przedłużonego okresu na walkę o utrzymanie klubu przy życiu.

Mimo to, oba kluby wymieniły się uprzejmościami na Twitterze. Bury napisało zaraz po ogłoszeniu informacji o sprzedaży Boltonu o swojej radości z powodu uratowania zespołu, natomiast Wanderers odpowiedziało wyrazami współczucia i wsparcia.

Więcej na temat: Bolton Wanderers FC EFL Anglia

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy