OFICJALNIE: Bolton uratowany! Jest nowy właściciel

OFICJALNIE: Bolton uratowany! Jest nowy właściciel fot. Bolton Wanderers FC
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Bolton Wanderers

Bolton Wanderers został wykupiony przez Football Ventures, dzięki czemu uniknął losu Bury i likwidacji klubu.

Kibice „The Trotters” mają za sobą bardzo nerwowe tygodnie. Przyszłość ich klubu wisiała na bardzo cienkim włosku, a znana drużyna mogła kompletnie zniknąć z profesjonalnej piłki. Wszystko za sprawą olbrzymich problemów finansowych, które w ostatnim czasie coraz bardziej komplikowały sytuację Boltonu. Administratorzy klubu podjęli jednak walkę z czasem, którą koniec końców, z małą pomocą EFL, udało się wygrać.

Co prawda Bolton nieco przekroczył deadline na rozwiązanie swojej trudnej sytuacji, ale ostatecznie uznano, że czas ten zostanie wydłużony o 14 dni, ponieważ klub był na dobrej drodze ku porozumieniu. Okazało się jednak, że tak długi okres nie był jednak potrzebny, a „The Whites” potwierdzili w oficjalnym oświadczeniu, że ich nowym właścicielem zostało Football Ventures.

Nowy właściciele zapewniają, że zapominają już o wcześniejszych problemach i skupiają się już wyłącznie na wyprowadzeniu klubu na prostą. Pierwszym krokiem ma być znalezienie nowego menedżera, a następnie jak największe wzmocnienie kadry, co pozwoli na możliwie szybki powrót do wygrywania. O to na razie tak czy tak może być trudno, ponieważ drużyna rozpoczęła ligowe zmagania od -12 punktów, z których do tej pory odrobiła tylko jeden, nie zdobywając przy tym ani jednej bramki.

Tym samym Bolton uchronił się przed losem Bury. To również jeden z najstarszych klubów na świecie (134 lata), lecz mimo uzyskanego w zeszłym roku awansu do League One, nie udało się zebrać wystarczających funduszy, by potwierdzić możliwość dalszej działalności na poziomie EFL. Klub nie zdążył w czasie porozumieć się z nowym inwestorem i, w przeciwieństwie do Boltonu, nic nie zapowiadało, by miało się to zmienić. Dlatego też „The Shakers” nie otrzymali przedłużonego okresu na walkę o utrzymanie klubu przy życiu.

Mimo to, oba kluby wymieniły się uprzejmościami na Twitterze. Bury napisało zaraz po ogłoszeniu informacji o sprzedaży Boltonu o swojej radości z powodu uratowania zespołu, natomiast Wanderers odpowiedziało wyrazami współczucia i wsparcia.

Więcej na temat: Bolton Wanderers FC EFL Anglia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy