OFICJALNIE: Były bramkarz Rakowa Częstochowa na dłużej w Zagłębiu Sosnowiec

OFICJALNIE: Były bramkarz Rakowa Częstochowa na dłużej w Zagłębiu Sosnowiec fot. Curioso.Photography / shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec poinformowało o przedłużeniu współpracy ze swoim piłkarzem. Podpis na umowie złożył Mateusz Kos.

Przedstawiciel I ligi w sezonie 2022/2023 zdecydował się postawić na bardzo doświadczony duet bramkarzy. Do 35-letniego Michała Gliwy dokooptowany został o rok starszy Mateusz Kos.

Początkowo ten pierwszy miał zapewnione miejsce w składzie. Wszystko zmieniło się podczas rundy wiosennej.

19 marca doszło do roszady na pozycji golkipera, a ten, który bronił jedynie w pucharach, zaczął być oglądany także w lidze.

Kos rozgrywki zakończył z bilansem 11 meczów oraz sześciu czystych kont, co oczywiście jest bardzo udanym rezultatem.

Następstwem tego było rozpoczęcie rozmów w sprawie dalszej współpracy. Porozumienie zostało osiągnięte.

Zawodnik, który spędził aż osiem lat w Rakowie Częstochowa i zgromadził 81 występów, podpisał nowy kontrakt.

Dokument wiąże Polaka z Zagłębiem Sosnowiec do 30 czerwca 2024 roku. Dodatkowo znalazł się w nim zapis o możliwości przedłużenia pobytu o 12 miesięcy.

Kos w swoim seniorskim CV ma również Skrę Częstochowa, Skalnik Gracze czy Polonię Nysa.

***

OFICJALNIE: Pierwsze zmiany kadrowe w Zagłębiu Sosnowiec. Trzech piłkarzy odchodzi z klubu

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy