OFICJALNIE: Były gracz Rakowa Częstochowa, José Embaló, dalej podróżuje. Znalazł nowy klub

OFICJALNIE: Były gracz Rakowa Częstochowa, José Embaló, dalej podróżuje. Znalazł nowy klub fot. Norbert Barczyk / PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski
Źródło: Dalian Yingbo

Do chińskiego klubu Dalian Yingbo trafia były gracz Rakowa Częstochowa José Embaló.

Gwinejczyk w Polsce występował w latach 2017-2018, a także 2019-2021.

Najpierw bronił barw Rakowa Częstochowa, do którego trafił z Cypru. Po roku odszedł do Portugalii, ale po 12 miesiącach wrócił do naszego kraju, tym razem do Puszczy Niepołomice. W drużynie Tomasza Tułacza spędził pół roku, odszedł do Olimpii Grudziądz. Po półtora roku przeniósł się do Armenii.

Trzykrotny reprezentant kraju dla „Medalików” zagrał w 26 meczach, strzelił pięć goli. W barwach Puszczy wyszedł na boisko 20 razy i strzelił sześć bramek. Najwięcej spotkań spośród polskich zespołów zaliczył w Olimpii Grudziądz, w której korzystano z jego usług 41 razy, strzelił też 16 bramek.

 José Embaló do Chin przeniósł się z libańskiego klubu Nejmeh SC.

Jego nowy zespół w roku 2023 (w Chinach sezon jest rozgrywany na przestrzeni jednego roku) awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Drużyna Dalian Yingbo składała się w 100% z Chińczyków. Embaló to teraz drugi obcokrajowiec, wcześniej w tym oknie do klubu trafił jeszcze Robson.

30-letni napastnik z Gwinei oraz 30-letni środkowy obrońca z Brazylii to nie jedyne wzmocnienia Dalian Yingbo. Do klubu przyszli w tym oknie jeszcze: Ümüt Abibulla, Yuncheng Fu, Shixin Wang, Pengxiang Jin, Xiangchuang Yan, Weijie Sui, Yu Fei, Peng Lü, Tengda Wang, Zhuoyi Lü, Zhiren Xiao, Xinze Wu, Geping Qu oraz Shan Huang.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy