OFICJALNIE: Calvin Bassey ruszył na podbój Premier League

2023-07-28 23:40:27; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
OFICJALNIE: Calvin Bassey ruszył na podbój Premier League Fot. Orange Pictures / Shutterstock.com

Calvin Bassey opuścił po zaledwie rocznym i rozczarowującym pobycie Ajax Amsterdam na rzecz kontynuowania kariery w Fulham.

Środkowy obrońca, mogący też występować na lewym boku defensywy, zaprezentował się udanie w barwach Rangersów.

W sezonie 2021/2022 stanął nawet z nimi przed szansą na wygranie Ligi Europy. Niestety w decydującym starciu szkocki zespół uznał wyższość Eintrachtu Frankfurt, co w konsekwencji ograniczyło szanse na zatrzymanie wyróżniającego się defensora w drużynie.

Pokazał to wydany niedługo później komunikat o jego pozyskaniu przez Ajax Amsterdam za 23 miliony euro.

Ekipa z Holandii pokładała duże nadzieje w dziesięciokrotny reprezentancie Nigerii. Ten nie odnalazł się jednak w oczekiwany sposób w ich strukturach i otrzymał zgodę na szybkie zakończenie współpracy.

Z jego dostępności na rynku skorzystało Fulham, pozyskując go za 22,5 miliona euro i zawierając z nim kontrakt ważny do 30 czerwca 2027 roku.

- Wiem, jak wielkim klubem jest Fulham. On ma zawsze dobrych piłkarzy i gra w Premier League, najlepszej lidze na świecie, więc nie musiałem dużo o tym myśleć. To także londyński zespół, więc powrót do domu zawsze jest plusem! Cieszę się, że wszystko jest już gotowe i mogę skupić się na piłce nożnej oraz pomocy drużynie w dalszej budowie na podstawie poprzedniego sezonu, w którym spisali się niesamowicie - powiedział piłkarz urodzony we Włoszech, ale mieszkający od dziecka w Anglii, gdzie pierwsze poważniejsze kroki w futbolu stawiał w Leicester City.

Calvin Bassey zakończył swój pobyt w Ajaksie Amsterdam na rozegraniu 39 meczów z zanotowanymi trafieniem oraz pięcioma asystami.

Nigeryjczyk jest drugim letnim nabytkiem Fulham. Przed nim kontrakt z nim podpisał Raúl Jiménez z Wolverhampton.