OFICJALNIE: Carlitos odszedł z Legii Warszawa. Zarabia też Wisła Kraków!

2019-09-09 18:12:12; Aktualizacja: 4 lata temu
OFICJALNIE: Carlitos odszedł z Legii Warszawa. Zarabia też Wisła Kraków! Fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Legia Warszawa

Carlos Daniel López Huesca, czyli popularny Carlitos, zdecydował się kontynuować swoją karierę w barwach Al-Wahda Abu Zabi.

Środkowy napastnik był już od dłuższego czasu łączony z opuszczeniem szeregów „Wojskowych”. Najbardziej zdeterminowani w walce o jego względy byli przedstawiciele ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy zabiegali o jego względy od kilku tygodni i w końcu dopięli swego.

Przedstawiciele Legii Warszawa poinformowali w oficjalnym komunikacie, że osiągnęli pełne porozumienie w kwestii sprzedaży 29-letniego zawodnika, który zagra w drużynie z Bliskiego Wschodu.

Żadne pozostałe szczegóły transakcji nie zostały ujawnione, ale już wcześniej w mediach pojawiały się informacje mówiące o tym, że zespół ze stolicy Polski zarobi trzy miliony euro na sprzedaży Hiszpana, a ten po przejściu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

„Wojskowi” przy pozyskaniu Carlitosa z Wisły Kraków zawarli z „Białą Gwiazdą” porozumienie, na którego mocy zobowiązali się do przekazania im 30% z nadwyżki z jego kolejnej sprzedaży. Tym samym ekipa z województwa małopolskiego zainkasuje z tego tytułu około 750 tysięcy euro. Z kolei Legii pozostanie do rozdysponowania 2,25 miliona euro.

Środkowy napastnik reprezentował barwy drużyny z Warszawy od lipca 2018 roku od tego czasu strzelił 21 bramek oraz zanotował siedem asyst w 53 rozegranych meczach dla „Wojskowych”.