OFICJALNIE: Casillas zawiesza karierę piłkarską. Nowa rola w FC Porto!

OFICJALNIE: Casillas zawiesza karierę piłkarską. Nowa rola w FC Porto!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Porto

FC Porto poinformowało, że Iker Casillas w najbliższym czasie zostanie włączony do personelu zarządzającego zespołem. Taki stan rzeczy utrzyma się, dopóki bramkarz nie wróci do pełni sił po przebytym zawale mięśnia sercowego.

Jeszcze kilka miesięcy temu Hiszpan tryskał energią, a władze klubu nie myślały choćby przez chwilę o szukaniu nowego bramkarza. Wówczas przedłużył on umowę o rok, lecz w porozumieniu zawarto możliwość współpracy także w kolejnym sezonie. Tym samym 38-latek nie miał powodu do zmartwień. 

Jego spokój został zaburzony pierwszego maja, kiedy to podczas treningu źle się poczuł i został przewieziony do szpitala. Tam stwierdzono zawał mięśnia sercowego i, choć zawodnik Porto szybko został wypuszczony do domu, o powrocie do treningów chwilowo musiał zapomnieć.

Ostatecznie pierwszego lipca Iker Casillas wraz z resztą zespołu pojawił się w siedzibie klubu, by rozpocząć przygotowania do sezonu. Nie dysponował jednak zgodą na powrót do treningów, w związku z tym wyznaczono mu nową rolę.

Jak poinformowały „Smoki” w oficjalnym komunikacie, 167-krotny reprezentanta „La Furia Roja” dołączy do personelu zarządzającego zespołem. Tym samym jego rola będzie polegała na byciu „łącznikiem” między piłkarzami pierwszej drużyny, trenerem, a dyrekcją. Ponadto jego zakres funkcji wkrótce może zostać rozszerzony. 

– Rozmawiałem z trenerem w zeszłym sezonie, kiedy to wszystko się wydarzyło. Powiedział mi, że chce, abym trzymał się blisko graczy, ponieważ nadchodzi wiele zmian . Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc moim kolegom z zespołu – powiedział Iker Casillas.

– Przygotujemy się, aby dać z siebie wszystko. Chcemy mieć świetny sezon i móc wygrać ligę, puchar i odegrać jak największą rolę w rozgrywkach europejskich – dodał.

W międzyczasie były gracz Realu Madryt będzie kontynuował przygotowania do powrotu na boisku. Jak dotąd rozegrał on w koszulce Porto 156 spotkań i 74 razy zachował czyste konto. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy