OFICJALNIE: Cezary Kulesza potwierdził ostatniego rywala reprezentacji Polski przed mundialem

OFICJALNIE: Cezary Kulesza potwierdził ostatniego rywala reprezentacji Polski przed mundialem fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: PZPN | Polsat Sport

Polska swój ostatni mecz przed mundialem w Katarze rozegra z reprezentacją Chile - potwierdził prezes PZPN, Cezary Kulesza.

Do startu wzbudzającego największe emocje na całym świecie turnieju międzynarodowego pozostały już niespełna dwa miesiące. „Biało-Czerwoni” swoją obecność w Katarze zapoczątkują spotkaniem z Meksykiem, które odbędzie się we wtorek, 22 listopada o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Zanim jednak kadra Czesława Michniewicza zamelduje się w kraju z Bliskiego Wschodu, wcześniej przetestuje swoje możliwości w towarzyskim meczu przeciwko rywalowi z Ameryki Południowej. Na sześć dni przed bardzo ważnym starciem z „El Tri” do Warszawy przybędzie drużyna Chile, która nie wywalczyła kwalifikacji na prestiżową imprezę.

– Potwierdzam to już na sto procent. Chile jest przeciwnikiem przed wylotem na mundial. Myślę, że to odpowiedni przeciwnik - oznajmił Kulesza za pośrednictwem Polsatu Sport.

Dwukrotny triumfator Copa América, który stylowo ma mocno upodabniać się do filozofii gry Meksyku, zawita do stolicy Polski w środę, 16 listopada. Następnego dnia z rana drużyna wyleci do Kataru, aby przygotowywać się do najważniejszych zmagań.

W całej historii bezpośrednich starć obie ekipy mierzyły się ze sobą tylko raz. Było to 8 czerwca 2018 roku, tuż przed mundialem w Rosji. Rywalizacja w Poznaniu zakończyła się remisem 2:2.

Oprócz Meksyku, w grupie C Mistrzostw Świata zespołowi przyjdzie się zmierzyć z Arabią Saudyjską oraz Argentyną.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy