OFICJALNIE: Chelsea z warunkową zgodą na sprzedaż biletów. Nie otrzyma jednak z tego ani funta

OFICJALNIE: Chelsea z warunkową zgodą na sprzedaż biletów. Nie otrzyma jednak z tego ani funta fot. Silvi Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC Sport | Gov.uk

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadził zmiany w specjalnej licencji przyznanej Chelsea w obliczu sankcji nałożonych na Romana Abramowicza. Dzięki temu klub będzie mógł sprzedawać bilety na mecze wyjazdowe, pucharowe oraz z udziałem kobiecej drużyny.

Zespół „The Blues” znalazł się w bardzo trudnym położeniu w obliczu zablokowanej możliwości sprzedaży ekipy przez rosyjskiego miliardera po tym, jak został on przez brytyjski rząd objęty sankcjami w związku z inwazją zbrojną na Ukrainę.

Jednocześnie klub ze Stamford Bridge został odcięty od kilku źródeł finansowania i zablokowano mu możliwość realizacji transferów, podpisywania nowych umów z graczami czy sprzedaży biletów.

Rząd Wielkiej Brytanii postanowił złagodzić ten ostatni aspekt poprzez wprowadzenie zmian do specjalnej licencji wydanej Chelsea. Dzięki nim angielski klub będzie mógł sprzedawać bilety na mecze wyjazdowe, pucharowe oraz na wszystkie z udziałem kobiecej drużyny.

Dochody pochodzące z tytułu wejściówek na spotkania odbywające się na Stamford Bridge nie trafią jednak do klubowej kasy „The Blues”, ponieważ zostaną przekazane do Premier League. Podobnie rzecz ma wyglądać w przypadku nadchodzącego półfinałowego starcia z Crystal Palace na Wembley w ramach półfinału Pucharu Anglii.

Jeżeli zaś chodzi o pojedynki wyjazdowe z udziałem zespołu prowadzonego przez Thomasa Tuchela, to pieniądze z zakupionych wejściówek przez ich fanów trafią w całości do gospodarza danego wydarzenia.

- Chciałbym podziękować fanom za ich cierpliwość podczas współpracy z władzami piłki nożnej, które doprowadziło do umożliwienia im kupowania biletów na mecze Chelsea. Odkąd Roman Abramowicz został dodany do brytyjskiej listy sankcyjnej za powiązania z Władimirem Putinem, intensywnie pracowaliśmy nad tym, żeby zapewnić klubowi możliwość kontynuowania gry w piłkę nożną, przy jednoczesnym zapewnieniu, że system sankcji będzie nadal egzekwowany - przyznał minister sportu Nigel Huddleston.

- Przychody z tytułu sprzedaży biletów będą przekazywane przez Premier League do odpowiedniego organizatora rozgrywek lub klubu macierzystego, a nie do Chelsea, aby w ten sposób zachować zgodność z obowiązującymi sankcjami - dodał przedstawiciel rządu.

Dzięki wprowadzonymi zmianom komplet widzów na Stamford Bridge będzie mógł zasiadać w spotkaniach w ramach Premier League oraz w najbliższym przeciwko Realowi Madryt w 1/4 finału Ligi Mistrzów (6 kwietnia). Ponadto fani „The Blues” będą obecni na wszystkich meczach z udziałem drużyny kobiecej i na Wembley przy okazji starcia z Crystal Palace w półfinale Pucharu Anglii (16 kwietnia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy