OFICJALNIE: Chelsea z warunkową zgodą na sprzedaż biletów. Nie otrzyma jednak z tego ani funta

OFICJALNIE: Chelsea z warunkową zgodą na sprzedaż biletów. Nie otrzyma jednak z tego ani funta fot. Silvi Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC Sport | Gov.uk

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadził zmiany w specjalnej licencji przyznanej Chelsea w obliczu sankcji nałożonych na Romana Abramowicza. Dzięki temu klub będzie mógł sprzedawać bilety na mecze wyjazdowe, pucharowe oraz z udziałem kobiecej drużyny.

Zespół „The Blues” znalazł się w bardzo trudnym położeniu w obliczu zablokowanej możliwości sprzedaży ekipy przez rosyjskiego miliardera po tym, jak został on przez brytyjski rząd objęty sankcjami w związku z inwazją zbrojną na Ukrainę.

Jednocześnie klub ze Stamford Bridge został odcięty od kilku źródeł finansowania i zablokowano mu możliwość realizacji transferów, podpisywania nowych umów z graczami czy sprzedaży biletów.

Rząd Wielkiej Brytanii postanowił złagodzić ten ostatni aspekt poprzez wprowadzenie zmian do specjalnej licencji wydanej Chelsea. Dzięki nim angielski klub będzie mógł sprzedawać bilety na mecze wyjazdowe, pucharowe oraz na wszystkie z udziałem kobiecej drużyny.

Dochody pochodzące z tytułu wejściówek na spotkania odbywające się na Stamford Bridge nie trafią jednak do klubowej kasy „The Blues”, ponieważ zostaną przekazane do Premier League. Podobnie rzecz ma wyglądać w przypadku nadchodzącego półfinałowego starcia z Crystal Palace na Wembley w ramach półfinału Pucharu Anglii.

Jeżeli zaś chodzi o pojedynki wyjazdowe z udziałem zespołu prowadzonego przez Thomasa Tuchela, to pieniądze z zakupionych wejściówek przez ich fanów trafią w całości do gospodarza danego wydarzenia.

- Chciałbym podziękować fanom za ich cierpliwość podczas współpracy z władzami piłki nożnej, które doprowadziło do umożliwienia im kupowania biletów na mecze Chelsea. Odkąd Roman Abramowicz został dodany do brytyjskiej listy sankcyjnej za powiązania z Władimirem Putinem, intensywnie pracowaliśmy nad tym, żeby zapewnić klubowi możliwość kontynuowania gry w piłkę nożną, przy jednoczesnym zapewnieniu, że system sankcji będzie nadal egzekwowany - przyznał minister sportu Nigel Huddleston.

- Przychody z tytułu sprzedaży biletów będą przekazywane przez Premier League do odpowiedniego organizatora rozgrywek lub klubu macierzystego, a nie do Chelsea, aby w ten sposób zachować zgodność z obowiązującymi sankcjami - dodał przedstawiciel rządu.

Dzięki wprowadzonymi zmianom komplet widzów na Stamford Bridge będzie mógł zasiadać w spotkaniach w ramach Premier League oraz w najbliższym przeciwko Realowi Madryt w 1/4 finału Ligi Mistrzów (6 kwietnia). Ponadto fani „The Blues” będą obecni na wszystkich meczach z udziałem drużyny kobiecej i na Wembley przy okazji starcia z Crystal Palace w półfinale Pucharu Anglii (16 kwietnia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy