OFICJALNIE: Chicharito w Los Angeles Galaxy

OFICJALNIE: Chicharito w Los Angeles Galaxy fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Los Angeles Times

Javier Hernández, który ostatnio był związany z Sevillą, będzie występował w Los Angeles Galaxy.

Co prawda amerykański klub nie opublikował komunikatu informującego o transferze Meksykanina, ale swoją przeprowadzkę do Los Angeles potwierdził sam zawodnik. 31-latek zrobił to w rozmowie z „The Los Angeles Times”, a wywiad okraszono jego zdjęciami w nowych barwach.

Kontrakt Chicharito z LA Galaxy będzie ważny do 31 grudnia 2022 roku. Zawarto w nim opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Jego podstawowe wynagrodzenie wyniesie sześć milionów dolarów rocznie. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami mediów Sevilla otrzyma za niego 10 milionów dolarów (dziewięć milionów euro).

Chicharito rozegrał w tym sezonie 15 spotkań w koszulce hiszpańskiego zespołu, notując trzy trafienia. Przed przenosinami do Andaluzji występował on m.in. w Manchesterze United, Realu Madryt, Bayerze i West Hamie.

W Los Angeles Meksykanin będzie miał za zadanie wypełnić lukę po Zlatanie Ibrahimoviciu, który grał tam przez dwa poprzednie sezony.

Dodajmy, że w rywalu zza miedzy Galaxy, Los Angeles FC, występuje inny Meksykanin - Carlos Vela. Panowie są przyjaciółmi.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów OFICJALNIE: Eden Hazard kontuzjowany OFICJALNIE: Eden Hazard kontuzjowany FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy