Oficjalnie: Chinyama wrócił do ojczyzny. „Jestem zimbabwejskim Zlatanem”

Oficjalnie: Chinyama wrócił do ojczyzny. „Jestem zimbabwejskim Zlatanem”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Platinium | Chronicle

Takesure Chinyama został nowym zawodnikiem FC Platinium.

Były snajper Legii Warszawa ponad rok temu wrócił do Polski z nadzieją, że po krótkim pobycie w LZS-ie Piotrówka uda mu się odbudować dobrą formę przed przenosinami do silniejszego klubu.

34-letni zawodnik w rundzie jesiennej minionych rozgrywek 16-krotnie wpisał się na listę strzelców, co zaowocowało zaproszeniem na testy do GKS-u Bełchatów oraz Polonii Bytom, ale żaden z tych zespołów nie zdecydował się zaproponować kontraktu doświadczonemu napastnikowi.

Chinyama po nieudanej próbie podpisania umowy z drużyną z wyższej klasy rozgrywkowej wrócił do czwartoligowego LZS-u, gdzie przez pewien czas pełnił nawet funkcję grającego trenera. Ekipa z Piotrówki pod jego wodzą uplasowała się na 17. miejscu i spadła do okręgówki.

Napastnik po zakończeniu sezonu zdecydował się wrócić do kraju, gdzie udało mu związać z FC Platinium. 34-latek po podpisaniu kontraktu z rodzimym klubem przyznał w mediach, że nie należy przejmować się jego problemami zdrowotnymi, ponieważ jest zimbabwejskim Zlatanem.

- Ludzie myślą, że wiedzą wszystko o mojej kontuzji. A tak naprawdę nic nie wiedzą. Nabawiłem się urazu 23 maja 2009 roku, a wy nadal o tym rozmawiacie. Od tego momentu minęło już dużo lat. Czy nie grałem od tego czasu w piłkę nożną? - powiedział były snajper Legii Warszawa.

- Wiek to tylko liczba. Dlaczego chcecie mnie sprawdzać? Spójrzcie na Zlatana. On przeszedł do Manchesteru w wieku 35 lat i co pokazał? Dlaczego nie możecie powiedzieć, że Chinyama to Zlatan z Zimbabwe? - dodał napastnik.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy