OFICJALNIE: Chris Wood opuszcza Newcastle United. Znowu przenosiny wewnątrz Premier League

OFICJALNIE: Chris Wood opuszcza Newcastle United. Znowu przenosiny wewnątrz Premier League fot. Nottingham Forest
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Nottingham Forest

Chris Wood przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z Newcastle United do Nottingham Forest.

Nottingham Forest wypożyczyło Chrisa Wooda z Newcastle United do końca sezonu, ale po spełnieniu pewnych warunków może być zobowiązane do jego wykupu. Media sugerują, że kwota potencjalnego transferu definitywnego powinna wynieść około 15 milionów funtów.

31-letni napastnik trafił do Newcastle rok temu. W rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 strzelił dwa gole w Premier League i ten wyczyn powtórzył jesienią. W tym drugim przypadku Nowozelandczyk spędził na ligowych boiskach tylko 438 minut.

Wood to piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem w Premier League i Championship (kolejno 189 i 223 spotkania). Przed dołączeniem do „Srok” był związany w Anglii z West Bromwich Albion, Barnsley, Brighton & Hove Albion, Birmingham City, Bristol City, Milwall, Leicester City, Ipswich Town, Leeds United oraz Burnley.

- To wspaniałe uczucie i jestem bardzo wdzięczny, że tu trafiłem. Nottingham Forest to wielki klub, z którym mierzyłem się wiele razy. Miło jest teraz móc założyć czerwoną koszulkę i walczyć dla zespołu. To projekt, który idzie w dobrym kierunku. Klub patrzy w górę. Jestem w tej lidze od dłuższego czasu, więc mam nadzieję, że wniosę dużo doświadczenia i spróbuję pomóc młodszym chłopakom. Publiczność tutaj zawsze była głośna i mocna, więc jestem wdzięczny za to, że mam teraz tak oddanych fanów po mojej stronie. Nie mogę się doczekać, kiedy zagram - powiedział napastnik.

Jest to trzeci zimowy transfer autorstwa Nottingham po wcześniejszym pozyskaniu Gustavo Scarpy oraz Danilo z Palmeiras.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy