OFICJALNIE: Christian Eriksen wrócił do Mediolanu [WIDEO]

OFICJALNIE: Christian Eriksen wrócił do Mediolanu [WIDEO] fot. sbonsi / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Christian Eriksen ponownie zameldował się w Mediolanie. Niemal dwa miesiące po tym, jak doznał ataku serca w meczu Mistrzostw Europy z Finlandią, pomocnik poleciał do Włoch, by rozmawiać z Interem - donosi Gianluca Di Marzio.

Duńczyk odbył już rozmowy z dyrektorem zarządzającym „Nerazzurrich“, Beppem Marottą, a następnie odwiedził Pinetinę, gdzie mógł spotkać się z kolegami z drużyny i poznać nowego trenera, Simone Inzaghiego.

Wciąż jest nadzieja, że będzie mógł wrócić do gry. W Interze przejdzie kolejne testy kardiologiczne, po tych wykonanych w Danii, aby dowiedzieć się, czy za kilka miesięcy będzie możliwe odłączenie elektrycznego defibrylatora i ponowne założenie koszulki „Nerazzurrich“.

Oczywiście jeśli pomocnik chce kontynuować karierę nawet z elektrycznym defibrylatorem, może odejść i grać w innej lidze. Z urządzeniem tym nie może grać jednak we Włoszech.

W poprzednim sezonie futbolu klubowego Eriksen zanotował 34 występy we wszystkich rozgrywkach. W tym czasie zdobył cztery gole, ale nie zaliczył ani jednej asysty.

29-letni piłkarz od dramatycznego zdarzenia wciąż nie wypowiedział się publicznie na temat całej sytuacji, więc też nie wiadomo, jakie dokładnie są jego dalsze plany.

Zdarza się, że piłkarze z podobnymi problemami potem wracają na boisko. Najgłośniejszym w ostatnim czasie tego przypadkiem jest Daley Blind, który nawet występował z reprezentacją Holandii na Mistrzostwach Europy. Po raz pierwszy o kardiologicznych dolegliwościach 31-letniego zawodnika Ajaksu Amsterdam poinformowano w grudniu 2019 roku.

AKTUALIZACJA (15:54): Inter opublikował w tej sprawie oficjalny komunikat: „Dziś rano Christian Eriksen złożył wizytę w ośrodku treningowym Suning w Appiano Gentile. Duński pomocnik spotkał się z dyrektorami klubu, trenerem, kolegami z drużyny oraz całym obecnym personelem. Eriksen czuje się dobrze i jest w doskonałej formie fizycznej i psychicznej. Teraz będzie realizował program powrotu do zdrowia zaproponowany przez duńskich lekarzy w Kopenhadze, którzy będą również koordynować nadzór kliniczny. Sztab medyczny Interu będzie oczywiście na bieżąco informowany przez cały czas trwania procesu“.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy