OFICJALNIE: City Football Group nawiązuje współpracę z jedenastym klubem

OFICJALNIE: City Football Group nawiązuje współpracę z jedenastym klubem
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: City Football Group

Club Bolívar dołączył do rodziny City Football Group jako pierwszy klub partnerski.

Spółka holdingowa założona w 2013 roku zarządza aż dziesięcioma klubami piłkarskimi na świecie na czele z Manchesterem City i teraz poinformowała o nawiązaniu innej formy współpracy z czołowych boliwijskim zespołem - Club Bolívar, który został pierwszą drużyną partnerską dla pozostałych ekip zrzeszonych w grupie.

W oficjalnie opublikowanym komunikacie możemy przeczytać, że 29-krotny mistrz kraju na mocy zawartej umowy będzie mógł zasięgnąć porad na temat metodologii skautingu i coachingu, strategii rozwoju akademii młodzieżowych, nauk o sporcie i nie tylko.

Ponadto klub z La Paz otrzyma również dostęp do zastrzeżonej platformy Football Data and Insights CFG oraz wielu narzędzi i systemów nawigacyjnych, które pozwolą przedstawicielom Club Bolívar na dalsze pogłębienie wiedzy na temat wyników osiąganych przez ich zespół i zawodników.

Od strony biznesowej City Football Group pomoże boliwijskiej drużynie zwiększyć przychody z nawiązanego partnerstwa, zbudować światowej klasy obiekt, promować wdrażanie nowoczesnych technologii w całej lidze i wspierać rozwój jego kluczowych menedżerów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju naszej globalnej obecności i zawarcia współpracy z Club Bolívar, który został pierwszym klubem partnerskim City Football Group. Ta długoterminowa umowa jest wyjątkowa w swoim rodzaju i umożliwi naszemu partnerowi zapoznanie się z szeroką gamą doświadczeń opracowanych przez nas w branży piłkarskiej. Oprócz samego wspierania ambicji zespołu z Boliwii będziemy mieli okazję do nauczenia się nowych rzeczy. Nasza praca w tym kraju z pewnością wzmocni naszą wiedzę na temat futbolu południowoamerykańskiego - przyznał Ferran Soriano, dyrektor generalny City Football Group.

We wspomnianej spółce poza Manchesterem City znajdują się także następujące kluby - New York City, Girona, Melbourne City, Yokohama F. Marinos,, Sichuan Jiuniu, Montevideo City Torque, Mumbai City, Lommel SK i Troyes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy