OFICJALNIE: Cristiano Piccini w Atalancie

OFICJALNIE: Cristiano Piccini w Atalancie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Atalanta | CalcioMercato.com

Atalanta ogłosiła angaż Cristiano Picciniego.

Blisko 28-letni Włoch przed dwoma laty dołączył do Valencii, lecz praktycznie cały poprzedni sezon stracił z powodu poważnej kontuzji kolana. Teraz ma się już jednak dobrze, o czym świadczy fakt przejścia testów medycznych w swojej ojczyźnie.

To miało związek z wypożyczeniem do trzeciej ekipy poprzedniego sezonu w Serie A. Umowa została zawarta do 30 czerwca 2021 roku i zawiera opcję transferu definitywnego za kwotę trzech milionów euro.

Angaż prawego defensora to efekt odejścia Timothy’ego Castagne’a do Leicester City i wciąż nieznanej przyszłości Hansa Hateboera. W przypadku tego drugiego co prawda nie pojawiły się za niego konkretne oferty inny ekip, a Gian Piero Gasperini wierzy w jego pozostanie, ale niewątpliwie celem Holendra jest wyjazd do innej ligi.

Wracając do Cristiano Picciniego, w koszulce „Nietoperzy” rozegrał on w sumie 40 spotkań i raz wpisał się na listę strzelców. Do jego atutów należą warunki fizyczne (189 centymetrów wzrostu) i co podkreślają bergamczycy w oficjalnym komunikacie, doskonała technika oraz zmysł taktyczny.

Nim przybył on do Hiszpanii, występował w m.in. w Sportingu czy Fiorentinie. Do Włoch wraca po sześciu latach przerwy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Alaba w Premier League?! Rozmowy ruszą w styczniu Alaba w Premier League?! Rozmowy ruszą w styczniu OFICJALNIE: Joleon Lescott wznawia karierę. Zagra w Pucharze Króla OFICJALNIE: Joleon Lescott wznawia karierę. Zagra w Pucharze Króla Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką Bielsa: Klich może grać w najlepszych klubach świata. U mnie początkowo miał być środkowym obrońcą... Bielsa: Klich może grać w najlepszych klubach świata. U mnie początkowo miał być środkowym obrońcą... Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy